ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פלמזון נגד משרד הבריאות :

בפני: כבוד הרשמת מ' אגמון

העותרת: פלמזון - שותפות מוגבלת

נגד

המשיבים: 1. משרד הבריאות
2. ה"מנהל" לפי צו הפיקוח על מצרכים
ושירותים (הסחר במזון, ייצורו והחסנתו)

בקשה לפסיקת הוצאות

בשם העותרת: עו"ד רון רוגין

בבית המשפט העליון

החלטה

בפני בקשה לפסיקת הוצאות לטובת המשיבים בעתירה זו שעניינה תקיפת שלילת רשיון היצרן של העותרת, שלא כדין, לטענתה.

בתגובת המשיבים שהוגשה במסגרת העתירה, נטען כי התשתית העובדתית עליה נסמכת עתירה זו שונתה תכלית השינוי. המשיבים טענו, כי נאמר למי מטעמם כי קיימת כוונה לפנות את המפעל בו שוכנת העותרת, באזור מפרץ חיפה, עד לסוף שנת 1999.

לאחר הדברים האלה, שלח בא-כוחה של העותרת הודעה על מחיקת העתירה, ללא צו להוצאות. המשיבים לעומת זאת, עומדים על כי ייפסקו לטובתם הוצאות במסגרת עתירה זו.

העותרת טענה לעניין זה, כי אין להשית עליה את הוצאות העתירה, שכן הסיבה להסכמת העותרת למחיקת העתירה נעוץ בשינוי הנסיבות העובדתיות המהוות רקע לעתירה וכי בנימוקים המשפטיים העקרוניים עליהם נסמכת העתירה, אין כל שינוי.

לטעמי, דין בקשת המשיבים להוצאות - בדין יסודה.

הטעם לכך הוא כי העותרת - במו ידיה - היא זו כי אשר שינתה את הנסיבות העובדתיות אשר עמדו ביסוד העתירה והביאה במעשיה לכך כי העתירה התייתרה. כיוון שכך, ומשפעלו המשיבים והטריחו עצמם בעניין עתירתה של העותרת, לאחר שזו שינתה מיוזמתה את הנתונים הרלוונטיים לעתירה, נראה כי זכאים המשיבים להוצאות.

בשים לב לכלל נסיבות העניין, כפי שאלו פורטו בטיעוני הצדדים לעניין הוצאות המשפט, מורה אני, איפוא, כי העותרת תשלם הוצאות המשיבים בסך כולל של 3,500 ש"ח בצירוף מע"מ.

ניתנה היום, ז' בטבת תש"ס (16.12.99).

מיכל אגמון, שופטת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98034740.P08


מעורבים
תובע: פלמזון
נתבע: משרד הבריאות
שופט :
עורכי דין: