ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רוזה סעדי נגד בית הדין הרבני רחובות :

בפני: כבוד הנשיא א' ברק

המבקשת: רוזה סעדי

נגד

המשיב: בית הדין הרבני רחובות

בקשה לביטול פקודת מאסר

תאריך הישיבה: כ"ג בכסלו התש"ס (2.12.99)

בשם המבקשת: בעצמה

בשם המשיב: אין הופעה

בשם היועץ המשפטי לממשלה: עו"ד יהושע למברגר

בבית המשפט העליון

החלטה

המבקשת קיבלה החלטה של בית הדין הרבני האזורי ברחובות. היא הרגישה עצמה נפגעת, שכן לגישתה, ההחלטה נתקבלה בלא שהיא נשמעה. ההחלטה פגעה בה קשות, שכן מכוחה נלקחו ממנה שניים מארבעת ילדיה, והועברו לבעלה, ממנו התגרשה לפני זמן לא רב. המבקשת הגיעה לבית הדין הרבני. היא נכנסה לאולם הדיון. היא הלינה על העוול שלדבריה נגרם לה. בעקבות חילופי דברים נלקחה המבקשת למעצר בבניין בית הדין, שם שהתה חמש שעות. לאחר מכן החליט בית הדין הרבני האזורי (ביום 28.11.99) על מאסרה של המבקשת לארבעים ושמונה שעות, תוך עיכוב ביצוע ההחלטה כדי שניתן יהיה לפנות אלי בענין זה. הודעה על כך נמסרה לי (ביום 29.11.99).

בדיון היום (ה2.12.99-) חזרה המבקשת על עמדתה, תוך שהביעה צערה על התנהגותה באולם בית הדין הרבני, ותוך שמירת טענותיה לגוף הענין. ב"כ היועץ המשפטי לממשלה - אשר שוחח עם הדיינים - מסר לי כי בנסיבות הענין, ובהתחשב בעובדה כי למבקשת שתי בנות קטנות בביתה, ניתן להסתפק במעצר בו היתה נתונה בפועל.

עמדת היועץ המשפטי לממשלה נראית לי. הסברתי למבקשת את חובת הכבוד שעליה ליתן לדיינים, בלא שהדבר ייפגע בזכויותיה. לגוף טענותיה, אותן עליה להעלות בדרך המקובלת לכך - ולא תוך כניסה לאולם בית הדין - בפני בית הדין הרבני האזורי או בפני בית הדין הרבני הגבוה. המבקשת הביעה את צערה על האירוע.

התוצאה היא, איפוא, שצו המעצר שהוצא נגד המבקשת יתבטל בזה.

ניתנה היום, כ"ג בכסלו התש"ס (2.12.99).

א

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
99084750.A03/דז/


מעורבים
תובע: רוזה סעדי
נתבע: בית הדין הרבני רחובות
שופט :
עורכי דין: