ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אסיאג אורן נגד נציב שירות בתי הסוהר :

בפני: כבוד הנשיא א' ברק

המבקש: אסיאג אורן

נגד

המשיב: נציב שירות בתי הסוהר

בקשת רשות ערעור על החלטתו של בית המשפט
המחוזי בי-ם בעת"מ 7123/99 מיום 21.10.99
שניתנה על ידי כבוד השופט צ' סגל

בשם המבקש: בעצמו

בשם המשיב: עו"ד שרון רוטשנקר

בבית המשפט העליון

החלטה

1. זוהי בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים (השופט צ' סגל) בעת"מ 7123/99 מיום 21.10.99, לפיה נדחה ערעורו של המבקש על החלטת נציב שירות בתי הסוהר מיום 27.7.99, בה הוחלט כי המבקש יפסיק לבצע עבודות שירות וישא את יתרת עונשו בכלא.

2. המבקש הורשע בעבירה של פציעה בנסיבות מחמירות ובעבירה של איומים. בבית משפט השלום בירושלים נגזרו עליו 18 חודשי מאסר מתוכם 8 חודשים לריצוי בפועל. בבית המשפט המחוזי התקבל ערעורו של המבקש כך שמאסרו בפועל קוצר לתקופה של שישה חודשים לריצוי בעבודות שירות.

3. המבקש החל לבצע את עבודות השירות בבית אבות, אך בשל תפקודו הלקוי הוא הועבר למקום עבודה אחר, לאחר מכן הוא הועבר, פעם נוספת, למקום עבודה חדש. גם במקום עבודתו החדש תפקודו היה לקוי והוא הוזמן לשיחת אזהרה אליה הגיע באיחור של יום. במהלך השיחה הוא איים וצעק על הרכזת. בנוסף יצוין, כי במהלך התקופה בה ביצע עבודות שירות נפתח נגדו תיק פלילי בגין תקיפת שוטר.

4. ביום 27.7.99 החליט נציב שירות בתי הסוהר להפסיק את עבודות השירות של המבקש. המבקש עתר נגד החלטה זו לבית המשפט המחוזי אשר קבע כי בנסיבות הענין החלטת נציב שירות בתי הסוהר היתה סבירה ואין מקום להתערב בה.

5. המבקש מבקש כעת לערער על החלטת בית המשפט המחוזי, לטענתו, עבר בחודשים האחרונים שינוי התנהגותי, עמד על דעתו והתנהגותו הקודמת היא נחלת העבר. אי-לכך הוא טוען כי ראוי היה שבית המשפט יעניק לו הזדמנות נוספת לרצות את עונשו בעבודות שירות.

6. המשיבה מתנגדת למתן רשות ערעור, הן מן הטעם שהמבקש לא הראה עילה למתן רשות ערעור, והן מן הטעם שהחלטת בית המשפט המחוזי היתה סבירה בנסיבות הענין.

7. לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובה לה נחה דעתי כי דין הבקשה להידחות. רשות ערעור תינתן במקרים חריגים בהם עולה שאלה משפטית חשובה אשר לה השלכות מעבר לצדדים המתדיינים (ראו: רע"ב 7/86 וייל נ' מדינת ישראל (לא פורסם)). במקרה דנן המבקש אינו מעלה בבקשתו נימוק משפטי המצדיק מתן רשות ערעור. בנסיבות המקרה הרי שגם לגופו של עניין אין להתערב בהחלטתו של בית המשפט המחוזי. למבקש ניתנו הזדמנויות רבות- החל מהקלה בעונש ועבור במקומות העבודה השונים, אין למבקש אלא להלין על עצמו על שלא השכיל לנצל הזדמנויות אלה, על כן בנסיבות הענין החלטת בית המשפט המחוזי היתה סבירה.

המבקש יתייצב ביום 12.12.99 בשעה 08:30 בבית המעצר של משטרת מחוז ירושלים לריצוי יתרת עונשו בכלא.

ניתנה היום, כ"ו בכסלו התש"ס (5.12.99).

א

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
99075950.A04/דז/


מעורבים
תובע: אסיאג אורן
נתבע: נציב שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: