ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד מזרחי נגד פקידת שומה פתח תקווה :

החלטה בתיק ע"א 2873/17

לפני: כבוד השופט י' דנציגר

המערער:
דוד מזרחי

נ ג ד

המשיבה:
פקידת שומה פתח תקווה - רשות המיסים

בקשה לעיכוב ביצוע

המערער: בעצמו

בבית המשפט העליון

החלטה

בקשה לעיכוב ביצוע רכיב ההוצאות שנקבע בפסק דינו של בית המשפט המחוזי מרכז-לוד בע"מ 48060-11-13, שניתן ביום 18.12.2016 על-ידי השופט ד"ר ש' בורנשטין. בפסק הדין נדחה ערעור מס שהגיש המערער, ונפסק כי המערער יישא בהוצאות משפט לטובת המשיבה בסך 25,000 ₪.

דין הבקשה לעיכוב הביצוע להידחות, אף ללא צורך בקבלת תגובה מטעם המשיבה. כאמור, הרכיב הרלבנטי בפסק הדין שעיכובו מתבקש הוא רכיב הוצאות המשפט. ביחס לרכיב זה, כמובן, אין מקום להיעתר לבקשה לעיכוב ביצוע, שהרי מדובר בעיכוב ביצוע של חיוב כספי, כאשר ככלל "התנאי בדבר מאזן הנוחות מטה את הכף לדחות בקשה לעיכוב ביצוע של פסק דין המורה על תשלום של סכום כסף" [חמי בן-נון וטל חבקין הערעור האזרחי 372-371 (מהדורה שלישית, 2012)]. זאת ועוד, הזוכה בפסק הדין היא רשות המיסים, כך שאין כל חשש כי ככל שערעורו של המערער יתקבל לא ניתן יהיה להשיב את המצב לקדמותו בקלות יחסית.

המערער טוען כי מצבו הכלכלי מקשה עליו לעמוד בתשלום ההוצאות לשלטונות המס. כאמור, שיקול זה אינו יכול להטות את הכף לטובת היעתרות לבקשה לעיכוב ביצוע, בה השאלה העיקרית היא שאלת האפשרות להשיב את הגלגל לאחור, באם יתקבל הערעור. יחד עם זאת, מובן כי לפני המערער פתוחה הדלת לפנות ולבקש את פריסת תשלום ההוצאות בדרכים אחרות, בכפוף לכל דין.

הבקשה לעיכוב הביצוע נדחית אפוא.

משלא התבקשה תשובה אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ‏ב' בניסן התשע"ז (‏29.3.2017).


מעורבים
תובע: דוד מזרחי
נתבע: פקידת שומה פתח תקווה
שופט :
עורכי דין: