ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יצחק טסמה נגד כונס הנכסים הרשמי :

החלטה בתיק ע"א 10062/16

לפני: כבוד הרשמת ליאת בנמלך

המערער:
יצחק טסמה

נ ג ד

המשיב:
כונס הנכסים הרשמי

בקשה לפטור מאגרה

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

1. המערער מבקש לפטור אותו מתשלום האגרה.

לאחר עיון בבקשה מצאתי כי אין מקום להיעתר לבקשה במלואה. די לציין כי הבקשה לא נתמכה באסמכתאות כלשהן (ולוּ תדפיס חשבון בנק) וכי המערער לא הבהיר כיצד הוא נושא בעלויות הייצוג המשפטי. על כן אין מקום לפטור את המערער באופן מלא מתשלום האגרה. מאותו הטעם, וגם בהתחשב בכך שהמערער לא הוכיח חוסר יכולת לגייס סכום כספי בעזרת סביבתו הקרובה (ולטענתו קרובי משפחה וחברים מסייעים לו), אין מקום לפטור את המערער גם מהפקדת עירבון.

יחד עם זאת, בקביעת סכום האגרה והעירבון יש ליתן משקל למהות ההליך כמו גם לנטען בבקשה, ולאחר איזון בין כל השיקולים הצריכים לעניין, תופחת האגרה לסך של 500 ש"ח והעירבון יועמד על סכום מתון של 2,000 ש"ח.

אגרה ועירבון כאמור ישתלמו ויופקדו בתוך 30 ימים מעת המצאת ההחלטה. בהיעדר תשלום או הפקדה, יימחק ההליך או יירשם לדחייה, לפי העניין.

2. המערער לא צירף כמשיבים להליך את הנושה ואת המנהל המיוחד, ועליו לצרפם להליך בהתאם להוראת 424 לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד-1984. "דף פתיחה" מתוקן יוגש בתוך שבעה ימים מעת המצאת ההחלטה.

3. בשולי הדברים אעיר כי המערער עתר בפתח הודעת הערעור "לעכב את כל ההליכים כנגד המערער עד להכרעה בערעור". נראה כי מבוקשו של המערער הוא מתן סעד זמני לתקופת הערעור, ואם עומד הוא על מבוקשו זה עליו להגיש בקשה מסודרת בעניין בהתאם לסדרי הדין הנוהגים בכגון דא (וראו תקנה 467 לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד-1984). ככל שתוגש בקשה כזו תועבר היא לטיפול כמקובל.

ניתנה היום, ‏כ"ז בכסלו התשע"ז (‏27.12.2016).

ליאת בנמלך


מעורבים
תובע: יצחק טסמה
נתבע: כונס הנכסים הרשמי
שופט :
עורכי דין: