ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוניא עואודה נגד שר הפנים :

החלטה בתיק בג"ץ 9069/16
בבית המשפט העליון בירושלים

לפני: כבוד הרשם גלעד לובינסקי זיו

העותרים:
1. דוניא עואודה

2. מענתז סלאמה עיסא עואודה

נ ג ד

המשיבים:
1. שר הפנים

2. יו"ר הוועדה ההומניטארית

הוגש הליך

החלטה

בהחלטתי מיום 27.11.2016 הכרעתי בבקשת העותרים לפטור מתשלום אגרה והעמדתי את שיעורה על סכום מופחת של 900 ש"ח. אף שבהחלטה נקבע כי האגרה תשולם עד ליום 20.12.2016, עד היום טרם שולמה האגרה.

יצוין, כי המזכירות שלחה את ההחלטה האמורה לידי בא כוח העותרים, עו"ד דדיה, הן בדואר רשום והן באמצעות הפקסימיליה. ואולם, אישור מסירה לא חזר ואף לא עלה בידי המזכירות להשיג את עו"ד דדיה טלפונית לשם אישור קבלת ההחלטה וזאת חרף ניסיונות חוזרים ונשנים לכך.

אך מובן הוא, כי בעל דין המגיש בקשה לפטור מאגרה נדרש לעקוב אחר ההחלטה הניתנת בעניינו. בוודאי שלא ניתן להסכין עם מצב שבו הליך יישאר תלוי ועומד ללא תשלום האגרה שנקבעה אך מן הטעם שאין בנמצא אישור מסירה ושבא כוחו אינו זמין. כך בכלל, וכך בפרט במקרה כגון זה שלפניי, בו ניתן לעותרים צו ביניים ארעי (החלטתה של כבוד השופטת ע' ברון מיום 23.11.2016).

בנסיבות העניין ניתנת לעותרים הזדמנות נוספת למלא אחר החלטתי האמורה ולשלם את האגרה עד ליום 10.1.2017. המזכירות תמציא החלטה זו לידי עו"ד דדיה ללא דיחוי הן באמצעות דואר רשום והן באמצעות הפקסימיליה. מובהר כי ככל שלא תופקד האגרה עד למועד האמור, יובא ההליך לפניי לשם מחיקתו וזאת גם בהיעדר אישור לעניין המצאתה של החלטה זו.

ניתנה היום, ‏כ"ז בכסלו התשע"ז (‏27.12.2016).

גלעד לובינסקי זיו, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: דוניא עואודה
נתבע: שר הפנים
שופט :
עורכי דין: