ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אבו דוד נגד יוספי יעקב :

החלטה בתיק ע"א 134/16

לפני: כבוד הרשמת ליאת בנמלך

המערער:
אבו דוד

נ ג ד

המשיבים:
1. יוספי יעקב

2. זקרי בברט

בקשה למחיקת ע"א 140/16 ולחלופין למחיקת סיכומי התשובה

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

1. המשיב 1 בע"א 140/16 (להלן: זקרי) עותר למחיקת ע"א 140/16 ולחלופין למחיקת סיכומי התשובה מטעם המערער בע"א 140/16 (להלן: יוספי).

זקרי הצביע על כך שיוספי הגיש סיכומי תשובה בהיקף החורג מזה שנקבע בצו הסיכומים. ואולם, כפי שציין הוא עצמו בהחלטה מיום 20.11.2016 התקבלה בקשת יוספי להרחבת סיכומי התשובה בחלקה, ולבסוף הגיש יוספי סיכומי תשובה בהיקף של שישה עמודים כפי שנקבע באותה החלטה. ממילא טעם זה אינו מצדיקה מחיקה של סיכומי התשובה (או של הערעור).

עוד הצביע זקרי על כך שעם סיכומי התשובה הגיש יוספי תיק מוצגים מטעמו. בדיקה בתיק מעלה כי יוספי הגיש ביום 17.6.2016 בקשה להשלמת תיק מוצגיו. המשיבים בע"א 140/16 התבקשו להגיש תגובה לבקשה, ולהבהיר בה האם בפיהם טענה כי המוצגים לא הוצגו בערכאה קמא. בתיק מצויה תגובה מטעם המשיב 2 בע"א 140/16, והטיפול בבקשה זו לא הושלם עד עתה (נראה כי בשל המתנה להגשת תגובתו של זקרי). מכל מקום, בהתחשב בקשר הענייני בין שתי הבקשות - שהרי אם תתקבל הבקשה להשלמת מוצגים אין מקום להוציא מן התיק את תיק המוצגים (אשר הוגש עם סיכומי התשובה "בכפוף למתן החלטה") ואף לא יהיה מקום למחוק את סיכומי התשובה - יש להכריע תחילה בבקשה להשלמת מוצגים.

2. עיון בתיק מלמד כי זקרי לא הגיש תגובה מטעמו לבקשה להשלמת מוצגים, ולא התייחס לכך מפורשות גם בבקשתו הנוכחית שבפניי כעת, ובתוך כך לא הבהיר את הנדרש בהתאם להחלטה מיום 20.6.2016, דהיינו האם בפיו טענה כי המוצגים שהוספתם התבקשה לא הוצגו בערכאה הדיונית. בתגובת המשיב 2 בע"א 140/16 המצויה בתיק, ואשר צורפה כנספח גם לבקשה הנוכחית, התנגד הוא לבקשה הן בשל אי דיוק שנפל בה לדבריו ביחס לתגובתו לה, והן כיוון שנראה כי לא נהיר היה לו אילו מוצגים מעוניין יוספי לצרף.

היות ותיק המוצגים הנוסף צורף לסיכומי התשובה מטעם יוספי (בכפוף למתן החלטה) הרי שכעת אין כל אי בהירות ביחס לשאלה אילו מוצגים ביקש הוא להוסיף. בנסיבות אלו יגישו המשיבים בע"א 140/16 תגובות עדכניות לבקשה להשלמת מוצגים, בהן יבהירו באופן מפורש האם איזה מן המוצגים אשר הוספתם התבקשה בשעתו על ידי יוספי (יומיים לאחר הגשת סיכומיו הראשיים) ואשר הוגשו בפועל בד בבד עם סיכומי התשובה (בכפוף למתן החלטה) לא הוצג בפני הערכאה הדיונית.

נוכח המועד הקבוע לדיון יוגשו תגובות המשיבים כאמור עד ליום 1.1.2017.

המזכירות תמציא החלטה זו לצדדים ללא דיחוי באמצעות הפקסימיליה (ותערוך תרשומת לעניין הגעתה ליעדה), ותשיב את התיק ללשכתי למתן החלטה ביום 2.1.2017.

ניתנה היום, ‏כ"ו בכסלו התשע"ז (‏26.12.2016).

ליאת בנמלך


מעורבים
תובע: אבו דוד
נתבע: יוספי יעקב
שופט :
עורכי דין: