ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ירדנה קלדרון נגד חלמיש חברה ממשלתית עירונית לדיור לשיקום ולהתחדשות :

החלטה בתיק ע"א 8153/16

לפני: כבוד הרשם גלעד לובינסקי זיו

המערערת:
ירדנה קלדרון

נ ג ד

המשיבה:
חלמיש חברה ממשלתית עירונית לדיור לשיקום ולהתחדשות

בקשה לפטור מאגרה ועירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

לאחר עיון בבקשת הפטור ובשים לב, בין היתר, לכך שהמערערת זכאית לתוספת השלמת הכנסה (כעולה מאישור המל"ל אשר צורף) ולכך שהיא התגוררה שנים ארוכות בדיור ציבורי, מוכן אני להניח כי מצבה הכלכלי אינו מן המשופרים.

עם זאת, הבקשה אינה כוללת תשתית עובדתית וראייתית שלמה ומלאה לעניין מצבה הכלכלי של המערערת, כנדרש לצורך קבלת פטור. כך למשל, לא הובהר כיצד עלה בידה להפקיד את הפיקדון בסך 20,000 ₪ הנזכר בסעיף 5 לתצהיר ומדוע לא תוכל המערערת ליטול הלוואה נוספת לצורך תשלום האגרה והפקדת העירבון בהליך דנן. כמו כן, תדפיסי חשבון הבנק אשר צורפו מתייחסים לתקופה קצרה של כחמישה שבועות בלבד. המערערת אף לא הרימה את הנטל להוכיח שאין ביכולתה להיעזר בסביבתה הקרובה לצורך גיוס העירבון. לעניין זה אין די באמירה הלקונית הנזכרת בסעיף 7 לתצהיר לפיה אחי המערערת, אשר סייע למערערת כלכלית במידה משמעותית ואף עזר לה לממן הליכים משפטיים קודמים, לא יוכל להוסיף ולסייע לה. עוד אציין, כי לא נעלמה מעיניי טענות המשיבה לעניין סיכוייו הלכאוריים של הערעור.

משאיזנתי בין השיקולים השונים והבאתי בחשבון גם את מהות ההליך ואת פערי הכוחות בין הצדדים, רואה אני להפחית את האגרה לכדי סכום נמוך של 500 ש"ח ולהעמיד את העירבון על סכום מתון של 5,000 ש"ח. האגרה תשולם תוך 30 ימים והעירבון יופקד תוך אותו המועד, שאם לא כן יימחק ההליך או יירשם לדחייה, לפי העניין, ללא צורך בהודעה נוספת.

ניתנה היום, ‏י"ג בכסלו התשע"ז (‏13.12.2016).

גלעד לובינסקי זיו, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: ירדנה קלדרון
נתבע: חלמיש חברה ממשלתית עירונית לדיור לשיקום ולהתחדשות
שופט :
עורכי דין: