ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מיכל לבב הדר נגד עו"ד אהוד רופא :

החלטה בתיק בש"א 8874/16
בבית המשפט העליון

לפני: כבוד השופט מ' מזוז

המבקשת:
מיכל לבב הדר

נ ג ד

המשיבים:
1. עו"ד אהוד רופא

2. שיכון ובינוי קרית שדה התעופה

בקשה לאיחוד תובענות

בשם המבקשת: עו"ד לירון פרמינגר
בשם המשיב 1: בעצמו

החלטה

1. בקשה לאיחוד תובענות לפי תקנה 7 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984 (להלן: תקנה 7), להעברת תא"מ 21946-07-15 (להלן: התובענה) מבית משפט השלום בפתח תקווה לבית משפט השלום בתל אביב-יפו ואיחודו שם עם תא"מ 1156-06-16 ואח' שאוחדו בבית משפט שלום זה בהחלטתי מיום 30.11.2015 בבש"א 7818/15 (להלן: התיק המאוחד).

2. לטענת המבקשת, יש לצרף את התובענה לתיק המאוחד מאחר שגם היא – כמו כלל התובענות בתיק המאוחד – הוגשה על-ידי אותו תובע בגין הפרה נטענת של הוראות חוק התקשורת הנוגעות למשלוח דברי דואר פרסומי, בדרישה לקבל את אותו פיצוי סטטוטורי. נטען כי במצב דברים זה אין מקום לדון בתובענה בנפרד.

המשיב טוען כי יש לדחות את הבקשה מן הטעם שמרבית התובענות בתיק המאוחד כבר נסגרו, ואלו שעדיין פתוחות מצויות בתהליך הסדר מתקדם בין הצדדים מחוץ לכותלי בית המשפט. עוד נטען כי יש שוני בין התובענה לבין התובענות בתיק המאוחד, מאחר שבתובענות התיק המאוחד דובר באותו גורם ששיגר את דברי הפרסומת ובתובענה מדובר בגורם משגר אחר (המבקשת עצמה), והיות שמדובר בתיבות דואר אלקטרוני מקבלות שונות.

3. דין הבקשה להידחות. מן החומר שהובא בפני עולה כי התובענה והתיק המאוחד מצויים בשלבים דיוניים שונים באופן מהותי, כך שאיחוד ביניהם כעת עלול לחטוא לתכלית היעילות הדיונית העומדת בבסיס תקנה 7 (ראו, למשל, בש"א 631/16 ניצנים בנין והשקעות בע"מ נ' מחאמיד מואייד (20.9.2016)); מה גם שאכן אין זהות בין משגרת דברי הפרסומת מושא התובענה ומשגר דברי הפרסומת מושא התובענות בתיק המאוחד.

4. אשר על כן, הבקשה נדחית.

ניתנה היום, ‏כ"ח בחשון התשע"ז (‏29.11.2016).


מעורבים
תובע: מיכל לבב הדר
נתבע: עו"ד אהוד רופא
שופט :
עורכי דין: