ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד ירון יהושע אהרוני :

בפני כבוד השופטת אידית קליימן-בלק

המבקשת
מדינת ישראל

נגד

החשוד
ירון יהושע אהרוני


נוכחים:
ב"כ המבקשת – רס"ב יונתן ברמן
החשוד – הובא ע"י שב"ס
ב"כ החשוד – עו"ד שמחוני

פרוטוקול

ב"כ החשוד:
מאחר וגם בני המשפחה הנוכחים באולם סבורים שיש מקום לבדיקה והחשוד מוכן לבדיקה, אני מציע להאריך את המעצר ל 3 ימים ויועבר ישירות לבי"ח לבדיקה ראשונית. כך ייחסך לי לחקור את הטוען ושאין בצרכי החקירה ממש לאחר שנגבו עדויות מהמעורבים.

ב"כ המבקשת:
אנו עומדים על הבקשה ל 4 ימים של הארכת מעצר. מה גם, שנוכח החג העומד בפתח לא נספיק להשלים את כל פעולות החקירה כמפורט בדו"ח הסודי המסומן במ/1.

ח.נ.
ש. התלונה הוגשה על ידי האב?
ת. כן.
ש. האב נחקר.
ת. כן.
ש. האם נכחו אנשים נוספים בדירה?
ת. כן.
ש. הם נחקרו?
ת. יש לגבות עדויות נוספות.
ש. האם יכול לשבש פעולה זו?
ת. לא.
ש. תראה לביהמ"ש איזו פעולה יכול לשבש?
ת. החומר בפני ביהמ"ש.

ב"כ החשוד מסכם:
לא היתה מניעה מעת מעצרו עד עתה לחקור כל מי שנכח בדירה. היה מורחק מהדירה משך 3 חודשים, חזר לביתו וביקש לבוא לשם והתפתח אירוע. מדובר בהצתה לכאורה. לא שמעתי שהיתה אש במקום, אם כך נסיון הצתה היה לכל היותר. איים אדם להצית עצמו, מרשי טוען שלא עשה זאת, יש עדות של האב שאומר שהוא הביא את חומר הבעירה למקום. מדוע היה דחוף להזעיק כבאיות? מישהו רצה להעצים את התמונה.
החשוד הגיע למקום אליו מותר לו להגיע והתעורר ויכוח אם ישאר אם לאו.
אבקש שייבדק היום בבית חולים.
צרכי החקירה ניתן לבצעם היום.
גם אם היחידה תראה שעשתה איזו שהיא פעולה, ושמא יחלפו ימי המעצר, ביהמ"ש ישקול אם לתת להם יום או יומיים להמשך חקירה, אך לא כל אימת שתבקש המשטרה המשך מעצר יש להיענות לה. לא ביקשתי שחרור כי אין לי חלופה. מכאן עד לקבל בקשה כזו במלואה אין כל הצדקה. אבקש לצמצם את ימי המעצר המבוקשים.

החלטה

לפניי בקשה להארכת מעצרו של החשוד, אשר נעצר בחשד לביצוע עבירות של נסיון הצתה, במטרה לפגוע בבני אדם, איומים, והיזק לרכוש במזיד.

מעיון בתיק החקירה עולה כי קיים חשד סביר כנגד החשוד לביצוע העבירות המיוחסות לו.

לאחר שמיעת טיעוני הצדדים ועיון בתיק החקירה אני מוצאת, כי קיימת תשתית ראייתית המבססת חשד סביר נגד החשוד בגין העבירות שבביצוען הוחשד, וכי מתקיימת עילה למעצרו.

אשר על כן – ותוך התחשבות ברשימת פעולות החקירה שהוצגה לפניי וסומנו בדו"ח הסודי במ/1, אני נעתרת לבקשה ומורה על הארכת מעצרו של החשוד עד ליום 19.10.16, שעה 12.00.

בנסיבות העניין ונוכח פעולות החקירה, וכן בהסכמת הצדדים לבדיקה פסיכיאטרית, יועבר החשוד לבדיקה פסיכיאטרית בבית המעצר. ככל שאין פסיכיאטר תורן בבית המעצר בתקופת החגים, יילקח העצור במהלך מעצרו לבית החולים אברבאנל לצורך ביצוע בדיקה פסיכיאטרית.
הפסיכיאטר המחוזי יואיל להכין חוות דעת ראשונית בעניינו של החשוד עד למועד הדיון הבא.
אני מורה על מעצרו של החשוד עד ליום 19.10.16 בשעה 12.00.

ניתנה והודעה היום י"ד תשרי תשע"ז, 16/10/2016 במעמד הנוכחים.

אידית קליימן-בלק , שופטת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: ירון יהושע אהרוני
שופט :
עורכי דין: