ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין לוונשטיין לוי איריס נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק בג"ץ 6637/16
בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

לפני: כבוד השופט י' דנציגר

העותרת:
לוונשטיין לוי איריס

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בקשה לצו ביניים

בשם העותרת: עו"ד א' שמר
בשם המשיבה: עו"ד נ' בן-אור

החלטה

1. בהחלטתי מיום 29.8.2016, מועד הגשת העתירה, צוין כי אין מקום ליתן צו ארעי. באותו שלב, טרם היה ידוע לעותרת (ומשכך גם לבית המשפט) מתי צפוי להתפרסם המכרז נשוא העתירה.

2. כשלושה שבועות לאחר מכן, ביום 20.9.2016, פרסמה המשיבה את המכרז שמספרו 43600, תוך שצוין בו כי "קיימת עתירה תלויה ועומדת בבג"צ... במסגרתה נתקפת בעיקרו של דבר, חובת קיומו של רישיון רופא, כתנאי סף למועמדים במכרז זה. לפיכך מובהר בזאת, כי כל עניין הנוגע למכרז זה יהיה כפוף להחלטות בג"צ במסגרת העתירה". בעקבות זאת, הגישה העותרת בקשה דחופה למתן צו ביניים כנגד קיום הליכי המכרז.

3. לאחר שעיינתי בבקשה לצו ביניים, בתגובת המשיבה לבקשה זו וכן בתגובתה הקצרה של העותרת לתגובת המשיבה, הגעתי למסקנה, כי בנסיבות המקרה, ונוכח פרישתו הצפויה לגמלאות של מנהל בית החולים וולפסון, אין מקום ליתן צו ביניים שיעכב את הליכי המכרז, שממילא צוין בו כי כל עניין בו יהיה כפוף להחלטה בעתירה דנן.

4. עם זאת, ונוכח השאלה העולה לדיון בעתירה, שהיא על פניו שאלה עקרונית ובעלת חשיבות ציבורית, אני רואה לנכון להורות כי העתירה תיקבע לדיון בהקדם האפשרי, ובהתאם לאילוצי היומן של בית משפט זה.

ניתנה היום, ‏י"ז בתשרי התשע"ז (‏19.10.2016).


מעורבים
תובע: לוונשטיין לוי איריס
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: