ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קשר רנט א קאר בע"מ נגד מנשה פרץ :

בפני כבוד ה רשמת בכירה חן מאירוביץ

התובעת

קשר רנט א קאר בע"מ

נגד

הנתבע

מנשה פרץ

פסק דין

מונחת בפניי תביעה בגין תאונת דרכים שארעה ביום 11/6/2012 בצומת יקום (להלן : "התאונה").

העידו בפניי שני הנהגים המעורבים, נהג התובעת מר דניס מדטוב (להלן : "נהג התובעת") וכן הנתבע.

לטענת התובעת התאונה ארעה בעת שרכבה פנה שמאלה בצומת, לאחר שווידא שהצומת פנוי בעוד שלקראת סיום חצייתה , נכנס רכב הנתבע לצומת מבלי לתת לרכב התובעת זכות קדימה ופגע ברכב התובעת בצדו הימני האחורי.

מנגד, טוען הנתבע, שהתאונה ארעה עת נהג רכב התובעת פנה שמאלה לכיוון חיפה כאשר לפניו תמרור האט וקו עצירה ונכנס לצומת לא פנוי מבלי לתת זכו ת קדימה. כפועל יוצא מכך פגע נהג התובעת ברכב הנתבע, שהיה כבר בתוך הצומת ונסע לכיוון תל אביב.

מדובר איפוא בגרסה מול גרסה. נהג התובעת העיד בפניי שהוא ראה את רכב הנתבעים ממול עת התקרב לצומת, אך הוא היה יחסית רחוק ולכן הוא עצר ופנה שמאלה, ובעת הפנייה פגע בו רכב הנתבע בכנף האחורית בגלגל האחורי מצד ימין. הוא לא זכר אם היה תמרור מסוים בכיוון נסיעתו ולדבריו לאחר התאונה, הנתבע התנצל ואמר לו שאין לו ביטוח וסירב לתת לו פרטים.

הנתבע העיד ותיאר את תוואי הכביש בפירוט, הוא אף הציג תמונות ממכשיר טלפון נייד שברשותו, מהן עולה, כי בצומת בו ארעה התאונה , בכיוון נסיעתו ישנו קו עצירה לפני מעבר חציה, ולדבריו הוא עצר כדי לוודא שלא מגיעים רכבים. הוא ראה את רכב התובעת מגיע ממול , מנתיב הנסיעה הנגדי, בעודו כבר בתוך הצומת כשלדבריו זכות הקדימה הינה שלו.

מאחר והוא נכנס ראשון לצומת, המשיך ישר בכיוון אליו התעתד לנסוע, אך רכב התובעת פגע בו בקדמת הרכב מצד שמאל בעת שפנה לשמאל.
הנתבע הדגיש בעדותו שבכיוון נסיעת שני הנהגים ניצב תמרור האט ותן זכות קדימה.
בהמשך הוא הבהיר כי ברגע שהוא החל להיכנס לצומת הוא ראה את רכב התובעת עומד מאחורי קו זכות הקדימה שלו , והתאונה ארעה מאחר והוא התפרץ לצומת.
הוא שלל את העובדה, כי הוא התנצל לאחר מכן, ואמר שהנזק לרכבו הסתכם בסך של 2,000 ₪ אך לא היה לו ביטוח מקיף לרכב.

לאחר שעיינתי בתמונות ממקום התאונה , כתבי הטענות ובתמונות הנזק, אני סבורה כי שני הנהגים גם יחד אחראים לקרות התאונה.

אני מוצאת שהתאונה ארעה בעת ששני הנהגים לא צייתו לתמרור האט ותן זכות קדימה שניצב בכיוון נסיעתם, כל אחד מהם ניסה "להרוויח" מקטע נסיעה אל עבר הצומת תוך שסבר שהאחר יאפשר לו להשלים את הנסיעה בבטחה , והתנהגות רשלנית זו , של שניהם הובילה לקרות התאונה.

לאור האמור אני קובעת שהתובעת זכאית ל – 50% מהפיצוי הנתבע ולפיכך אני מחייבת את הנתבע לשלם לתובעת סך של 6,169 ₪ (לא מצאתי לנכון לפסוק פיצוי בגין רכב חלופי בהעדר אסמכתא), בצירוף הפרשי הצמדה מיום הגשת התביעה ועד ליום התשלום המלא בפועל, אגרת בית משפט כפי ששולמה, שכר עד כפי שנפסק במהלך הדיון ושכ"ט עו"ד בסך של 1,500 ₪.

הסכום הכולל ישולם בתוך 30 ימים.

המזכירות תמציא את פסק הדין לצדדים בדואר רשום עם אישור מסירה.

ניתן היום, י"ב תשרי תשע"ז, 14 אוקטובר 2016, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: קשר רנט א קאר בע"מ
נתבע: מנשה פרץ
שופט :
עורכי דין: