ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הרצל קרן נגד מרים פיירברג :

בפני: כבוד הרשם בעז אוקון

העותר: הרצל קרן - חבר מועצת עיריית נתניה

נגד

המשיבות: 1. מרים פיירברג - ראש עיריית נתניה
2. מועצת עיריית נתניה
3. י.א.ר. שרותי גרירה בע"מ

הוגש הליך

בבית המשפט העליון

החלטה

העותר הגיש עתירה לבית המשפט העליון בו הוא ביקש ממשיבות 1 ו- 2 להמנע מלהפעיל גוררים בשרותם, אלא אם כן התקבל אשור להפעלתו כאמור בסעיף 77 של פקודת התעבורה.

העתירה נמחקה לאחר שהמשיבות הודיעו כי ביום 26.8.01 התקבל אישור ראש מחלקת התנועה של מחלקת ישראל, כמתחייב בפקודת התעבורה. על רקע זה בקש העותר כי ייפסקו הוצאות לזכותו. העותר ציין כי המשיבות יסירו את הפגם שנפל בהתנהגותן רק לאחר שהוגשה העתירה וכתוצאה ממנה.

המשיבות התנגדו לפסיקת הוצאות. המשיבות הלינו על כך שהעותר צרף את המשיבה 1 לעתירה שלא לצורך. כן טענו המשיבות כי העותר הוא שגורם לנטל כספי כבד לקופה הצבורית, הואיל והוא נוהג לשלוח כמויות גדולות של מכתבים לעירייה, כמעט בכל עניין אפשרי, ולהעסיק את פקידי העירייה בדרישות בלתי פוסקות.

עיון בעתירה מלמד כי בעקבות תאונת דרכים שארעה ביום 20.7.01, פנה העותר למשיבה 1. העותר, שלדבריו הוא החבר היחיד הנמנה על האופוזיציה במועצת העירייה של המשיבה 2, לא ציפה לתגובה עניינית. לדבריו המשיבה 1 נוהגת כגבירה שאין שני לה אשר לפניה ייכנעו כל חברי מועצת העירייה. ואכן, תשובה לא באה, אך העותר למד מתגובת דובר העירייה שפעילות רכב הגרר הופסקה זמנית.

משעה שהודיעו המשיבים על הפסקת פעולת הגורר עד לסיום חקירת המשטרה, חקירה אשר יש להניח שבה היתה נבחנת גם תלונתו של העותר נגד המשיבה 1 (ראו סעיף 25 לעתירה), יכול היה העותר להמתין עד לסיומה של החקירה, בטרם יפנה לבית משפט זה.

בנסיבות אלה, ועל אף שהעותר פעל לפי מיטב אמונתו במטרה למלא את תפקידו, אין מקום לפסיקת הוצאות.

ניתנה היום ט"ז בטבת תשס"ב, 31 בדצמבר 2001.

בעז אוקון, רשם

_________________
העתק מתאים למקור 01060830.D07
נוסח זה כפוף לשינויי עריכה וניסוח.
שמריהו כהן - מזכיר ראשי

בבית המשפט העליון פועל מרכז מידע, טל' 02-XXXX444 בית המשפט פתוח להערות והצעות: [email protected]
לבתי המשפט אתר באינטרנט: www.court.gov.il


מעורבים
תובע: הרצל קרן
נתבע: מרים פיירברג
שופט :
עורכי דין: