ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חטיב נגד זוגלובק :

4

בתי המשפט

בית משפט לתביעות קטנות עכו

תק 002035/07

בפני:

כב' השופט אלטר משה

תאריך:

04/01/2008

בעניין:

חטיב בדר

התובעת

נ ג ד

נקניק נהריה כשר זוגלובק בע"מ

הנתבעת

פסק דין

בתאריך 17/7/06 רכשה התובעת קופסת קבנוס מיני קוקטייל, תוצרת הנתבעת.

לטענת התובעת, בתאריך 18/7/06 היא אכלה מהקבנוס שקנתה ותוך כדי לעיסה היא חשה במשהו קשה וזר בתוך המוצר. מיד היא התחילה להקיא וההקאות נמשכו במשך שלושה ימים. לכן, הגישה התובעת את התביעה שבפניי, בה היא עותרת לחייב את הנתבעת לפצותה בגין הכאב והסבל שנגרמו לה, לטענתה, במשך כל התקופה.

לטענת הנתבעת, כעולה מכתב ההגנה, לא הוכח ע"י התובעת כי נגרם לה נזק כלשהו. בנוסף, טוענת הנתבעת כי היא ביקשה מהתובעת לאפשר לה לבדוק את המוצר, אולם התובעת סירבה. לכן עותרת הנתבעת לדחות את התביעה.

לאחר ששקלתי בעניין, תוך שנתתי דעתי לטענות של הצדדים כפי שהן עולות מכתבי הטענות, מהמסמכים שהוצגו ומעדויותיהן של התובעת ושל הגב' ענת קופמר, אני מחליט לדחות את התביעה, זאת מהנימוקים הבאים:

כפי שעולה מדברי התובעת, כשאכלה מהמוצר היא הרגישה במשהו קשה ופלטה את כל מה שיש לה בפה. מכאן עולה, לכאורה, שהדבר הקשה בו נגסה, כלל לא הגיע לקיבתה ולא יכול היה לגרום לה לבחילות ו/או להקאות.

החומר שאותו פלטה התובעת מפיה נשלח על ידה למשרד הבריאות. במשרד הבריאות נעשתה בדיקת מעבדה שממנה עולה כי התגלו "מספר חתיכות קשות, שהן חתיכות סחוס האופייניות למוצר". מכאן, שלא היה שום דבר חריג ולא תקין בהימצאותן של אותן חתיכות קשות במוצר.

קשה לי להאמין שהתובעת סבלה מהקאות ובחילות – אגב, תמוה בעיניי שבשיחתה עם עובדת הנתבעת, התובעת כלל לא אמרה לה דבר על הקאות ובחילות וגם במכתבה נ/1, אין זכר להקאות. לעומת זאת ישנה גרסה אחרת המדברת על "חניקה והתעלפות..." שלהן אין כל זכר בכתב התביעה וגם לא בעדותה היום בפניי – כתוצאה מכך שהיא נגסה בחלק קשה כלשהו שהיה בתוך הקבנוס, והיא אפילו לא טרחה לגשת לרופא כדי לקבל טיפול רפואי. טענתה בכתב התביעה כי לא יכלה לגשת לקבלת טיפול רפואי בשל העובדה שהאירוע קרה במהלך מלחמת לבנון השניה, מוטב היה אלמלא נטענה. כשם שיכלה לצאת מביתה כדי לגשת לקניון ולרכוש מוצרים, היא יכלה לגשת לרופא אם באמת סבלה. מה עוד, שלמיטב זכרוני במהלך מלחמת לבנון לא נורו טילים/ קטיושות לאחר רדת החשיכה והתובעת יכלה לגשת לרופא לאחר רדת החשיכה ללא כל חשש.

גם אם סבלה התובעת מהקאות, כפי שנטען בכתב התביעה, או מהקאות ובחילות, כפי שטענה בעדותה בפניי, לא הובאה כל ראיה לכך שאלה נגרמו כתוצאה מכך שהיא נגסה בחתיכה קשה שהיתה בתוך הקבנוס.

אשר על כן, אני דוחה את התביעה.

בנסיבות המקרה, כל צד ישא בהוצאותיו.

ניתן היום כ"ו בטבת, תשס"ח (4 בינואר 2008) בהעדר הצדדים.

אלטר משה, שופט

למזכירות: מאחר ופסק הדין ניתן לאחר שהצדדים עזבו את האולם, יש לשלוח להם את העתק פסק הדין.