ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אברג'ל :

1


בתי המשפט

בית משפט השלום באר שבע

בש 000261/09

בפני:

כב' השופטת מיכל וולפסון

תאריך:

16/01/2009

בעניין:

מדינת ישראל

ע"י ב"כ עו"ד

אייל זיכרמן

המבקשת

נ ג ד

אברג'ל אילן

ע"י ב"כ עו"ד

מלול

המשיב

החלטה

בקשה למעצר עד תום ההליכים לפי סעיף 21 (א) (1) (ב) לחוק הסדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים) תשנ"ו – 1996. בא כוח המשיב חלק על קיומן של ראיות לכאורה ועילת מעצר ולחלופין טען לשחרור בחלופה שטרם נבחנה שכן נטען כנגד קיומן של ראיות לכאורה.

על פי כתב האישום המשיב מואשם בכך כי תקף את גרושתו עמה הוא גר, בנסיבות מחמירות, הזיק לרכוש במזיד, ותקף שוטר בעת מילוי תפקידו והעליב עובד ציבור. על פי כתב האישום ביום 8/1/09 בשעה 20:00 או בסמוך לכך בעת שהמשיב היה בגילופין הוא סובב את ידה הימנית של המתלוננת ללא הסכמתה. בסמוך לכך הוא עקר את הנברשת של הסלון ממקומה. כשהגיעו השוטרים הוא תקף את השוטר איסה יידג בכך שדחף אותו בחוזקה לכיוון דלת הבית ובתחנת משטרת אופקים, יותר מאוחר באותו יום, הוא איים על המפקח בוריס ברדין. אחר כך הוא העליב את השוטר עדן ישי .

הסניגור טען כנגד קיומן של ראיות לכאורה.

עיינתי בתיק החקירה. לגבי התקיפה של המתלוננת קיימת עדות שלה כי המשיב היה שתוי, הוא אמר לה שתהייה לה שבת שחורה והוא קילל אותה וקרא לה שרמוטה. אז היא השיבה לו באותו סגנון ובתגובה הוא תפס לה את היד ועיקם אותה וסובב אותה והיא ברחה החוצה והזמינה משטרה. האירוע של הקללות היה המשך ליום קודם שבו המשיב קילל אותה באותו סגנון. המשיב חולק על מכלול הגרסאות בין של המתלוננת ובין של השוטרים. הוא חולק על טענת התקיפה ומכחיש שהיא התקיימה. היא מסכים כי היה לו ויכוח קולני עם המתלוננת אך לטענתו התלונה היא תלונת שווא כדי לפגוע בו.

לגבי הנזק לרכוש – המתלוננת טענה כי המשיב עקר את הנברשת ממקומה. המשיב השיב בחקירתו כי התיאור של נזק לנברשת הוא תיאור לא מדוייק ולא נגרם לנברשת נזק. היא פשוט נמוכה והוא עבר לידה.

השוטרים תיארו את המצב של הנברשת כתלושה וזרוקה בצד. בבית המשפט טען הסניגור, עו"ד מלול, כי מותר היה למשיב לעשות ברכושו כפי שהוא מצא לנכון.

לגבי האישום של תקיפת השוטר רס"ל יידג איסה – עומדת גרסתו כי המשיב דחף אותו בחוזקה כאשר הוא היה בבית אל מול הדלת והדביק אותו על הדלת, גרסה הנתמכת בעדות סמ"ש נסיס איציק שהיה השוטר השני באירוע. כנגד עומדת גרסת המשיב כי הוא לא דחף. לפי גרסתו השוטר עמד ליד המנעול והמשיב בא לפתוח את הדלת.

לגבי הטענה של השוטרים כי המשיב היה בגילופין השיב המשיב כי שתה רק בירה. טענת השוטרים נתמכת גם על ידי האם של המתלוננת שהגיעה לאחר שבתה קראה לה (עדות הגב' רותי סויסה).

לגבי האישום של איום על מפקח בוריס ברדין – לפי גרסת המפקח ברדין הוא ראיין את המשיב ולהודעתו למשיב כי הוא עצור הגיב המשיב בצעקות כי אין בסיס למעצר ובשלב מסוים הוא אמר לו כי הוא עוד יצטער על המעצר וכי הוא עוד ידע מי הוא וכיוצא באלה דברי איום. גרסת המשיב היא כי הוא הסביר למפקח כי אינו מפעיל שיקול דעת נכון והוא הורס עבודה של שנים ושעדיף שיינתן לו צו הרחקה והוא יעמוד בו, ואז המפקח תקף אותו, הרים אותו בחולצה וקרא לו אלכוהוליסט והורה לו להכנס בפנים וכך הוא עשה ולא איים ולא ניסה להפחיד.

לגבי התלונה של השוטר עדן ישי- גרסת המשיב היא כי דברי השוטר כמופיעים באישום אינם נכונים. אבל הוא כן אמר לו שהוא לא כלב, אלא בן אדם ואחותו צילמה את כל אשר הוא עשה לו.

ההחלטה בדבר הכרעה בין הגרסאות היא של השופט שישמע את התיק העיקרי. בשלב זה אני קובעת כי הבקשה בוססה בראיות לכאורה.

כמו כן אני קובעת כי הראיות לכאורה מקימות עילת מעצר של מסוכנות שכן מתוך התיאור של מספר עדים ומתוך הראיות, לכאורה מדובר באירוע שהתנהל כאשר המשיב היה בגילופין והוא הוציא את כעסיו גם כלפי השוטרים וגם כלפי הנברשת.

למשיב עבר פלילי מכביד החל מבית משפט לנוער בשנת 1982 – 16 רישומים עד לגזר דין אחרון ביום 11/6/06 בתיק של נזק לרכוש משנת 2005. קדם לו גזר דין מיום 5/11/02 בו הוטל עליו מאסר בפועל למשך 12 חודשים ומאסר על תנאי בגין עבירות רכוש.

יחד עם זאת לפי מצוות המחוקק יש לשמוע אם למשיב חלופות כי התרשמתי כי האירוע בשלמותו מושפע על ידי כך שהמשיב שתה אלכוהול.

ניתנה היום כ' בטבת, תשס"ט (16 בינואר 2009) במעמד הצדדים.

מיכל וולפסון, שופטת

ב"כ המשיב:

אני מבקש לבחון חלופה שהיא אחותו של המשיב, יוכי סוסן המתגוררת במישור הגפן 444 באופקים.

אחותו של המשיב, יוכי סוסן, ת.ז. 025584236:

אני אחותו של המשיב. אני מתגוררת שני קילומטר בערך מהמתלוננת.

אני מתגוררת ברחוב מישור הגפן 444 באופקים, טלפון 6806217 – 052, 5158834 – 052.

ב"כ המבקשת:

אנו לא נתנגד לשליחת המשיב לתסקיר אך אנו לא מתחייבים להמלצות התסקיר, בשלב זה עמדתנו היא למעצר עד תום ההליכים.

העובדה שבית המשפט שולח את המשיב לתסקיר, שלא יטע בו חלילה ציפיות לפיהן הוא עומד להשתחרר.

החלטה

נדחה לקבלת תסקיר מסוכנות ליום 02/02/09 שעה 14:40.

ההחלטה תישלח לשירות המבחן בפקס. שירות המבחן מופנה לחלופה המוצעת, שהיא אחותו של המשיב ושפרטיה מופיעים בפרוטוקול.

המשיב יובא באמצעות שב"ס.

ניתנה היום כ' בטבת, תשס"ט (16 בינואר 2009) במעמד הצדדים.

מיכל וולפסון, שופטת

000261/09בש 134 עינת חייט