ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רחל סופר נגד עו"ד ארז איתך :

ע"א 6394/12 - א'

המערערת:
רחל סופר

נ ג ד

המשיבים:
1. עו"ד ארז איתך

2. כונס הנכסים הרשמי

בקשה לפטור מאגרה ועירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

לפניי בקשה לפטור מתשלום אגרה ומהפקדת עירבון במסגרת ערעור פסלות. קדמו לבקשה זו בקשות דומות בהליכים אחרים שיזמה המערערת, ואיני רואה צורך להרחיב מעבר לאמור בהחלטותיי הרבות בנושא ובפרט בהחלטתי האחרונה, מיום 17.6.2012, בע"א 4037/12. אוסיף רק כי הטיעון הנוסף בדבר מצבה הכספי של המערערת במשרד המייצג אותה, אף הוא אינו חדש, והוזכר בהחלטתי האמורה בע"א 4037/12. כפי שקבעתי שם, אין בטיעון נוסף זה כדי להצדיק מתן פטור מלא כמבוקש, ולא מיותר לציין כי העירבון שנקבע בע"א 4037/12 הופקד בפועל, משמע נמצאו לה למערערת – ולא בפעם הראשונה – המקורות למימון הסכומים שהיא מחויבת בתשלומם או בהפקדתם בגדרי הליכים בבית המשפט העליון.

עוד יובהר כי בהחלטתי בע"א 4037/12 אכן ניתן למערערת פטור מתשלום אגרה (והיא חויבה רק בהפקדת עירבון), אך הובהר כי הפטור ניתן "בשים לב למהותו של ההליך ולתקנה 20(4) לתקנות בתי המשפט (אגרות), התשס"ז-2007", וכי "אין לראות בהחלטה זו משום אינדיקציה למתן פטור בהליכים עתידיים ככל שיוגשו, וכי כל מקרה ייבחן לגופו".

בתיק שלפניי, לאחר שעיינתי בבקשה ובערעור גופו, והבאתי בחשבון את כלל הנסיבות כפי שצוינו גם בהחלטות קודמות, ראיתי לנכון לקבוע כי על המערערת לשלם אגרה בסך של 500 ₪, ולהפקיד עירבון בשיעור של 5,000 ₪. בהיעדר תשלום והפקדה תוך 21 ימים מעת המצאת החלטה זו, יימחק ההליך או יירשם לדחייה, לפי העניין, ללא הודעה נוספת.

ניתנה היום, ט"ו באלול תשע"ב (2.9.2012).

גיא שני

ר ש ם


מעורבים
תובע: רחל סופר
נתבע: עו"ד ארז איתך
שופט :
עורכי דין: