ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נפלה טלאלקה נגד מדינת ישראל :

עע"ם 7430/08

כבוד השופטת מ' נאור

כבוד השופט א' רובינשטיין

המערערים:
1. נפלה טלאלקה

2. יוסף טלאלקה

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

ערעור על פסק דינו של בית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע בעת"מ 260/08 מיום 17.6.2008 שניתן על ידי כבוד השופטת ש' דברת.

בשם המשיבה :
עו"ד דניאל מארקס

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים בענינים מנהליים

פסק-דין

1. זהו ערעור על פסק דין בית המשפט לעניינים מינהליים בבאר שבע, אשר דחה את עתירתם של המערערים לאיחוד משפחות לבטל את החלטת המשיב לפיה יש להפסיק את ההליך המדורג בעניינם. ההליך המדורג הופסק לאור מידע הקיים בידי גורמי הבטחון בדבר מעורבות בני משפחת המערער בפעילות חבלנית עוינת.

2. ביום 1.2.10 קיימנו דיון בערעור. לאחר עיון בחומר חסוי, הצענו כי ינתנו היתרי מת"ק קיצרי מועד למערער, בכפוף למתן התחייבות מצידו להימנע מכל קשר ישיר או עקיף עם בני משפחתו המתגוררים בעזה, ולקיים כל תנאי אחר שיידרש על ידי רשויות הבטחון, ואשר נועד להקטין את הסיכון הבטחוני הנטען כלפיו.

3. גורמי הבטחון הודיעו ביום 18.3.10 כי הם נכונים לאפשר למערער לשהות בישראל במסגרת איחוד משפחות על בסיס היתרי מת"ק מתחדשים מידי 3 חודשים, ובכפוף לתנאים שונים שפורטו בסעיפים 3, 4 ו-5 להודעה.

4. בהודעתו מיום 26.4.10 הביע גם המערער הסכמה להצעת ההסדר, על בסיס התנאים שהגורמים המוסמכים הציבו.

5. בנסיבות אלה, אנו מורים כי המערער יורשה לעת הזו לשהות בישראל במסגרת היתרי מת"ק קצרי מועד שינתנו בכל פעם לשלושה חודשים, וזאת בכפוף לחתימת כל אחד מהמערערים על כתבי התחייבות, לפיהם הם מתחייבים שלא לעסוק בפעילות חבלנית עויינת, לא לעמוד בקשר ישיר או עקיף עם תושבי רצועת עזה, לרבות עם בני משפחת המערער המתגוררים ברצועת עזה או באזור יהודה ושומרון, ולא להיכנס לרצועת עזה או לאזור יהודה ושומרון.

6. אנו נותנים תוקף להסדר המוסכם בין הצדדים.

אין צו להוצאות.

ניתן היום, ‏כ"ו באייר התש"ע (‏10.05.10).

ש ו פ ט ת
ש ו פ ט ת
ש ו פ ט


מעורבים
תובע: נפלה טלאלקה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: