ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רות פניני נגד עדנאן אבו -בכר :

בש"א 2451/10

המבקשת:
רות פניני
באמצעות הראל חברה לביטוח בע"מ

נ ג ד

המשיב:
עדנאן אבו-בכר

בקשה להעברת מקום דיון

בשם המבקשת: בעצמה
בשם המשיב: בעצמו

בבית המשפט העליון

החלטה

1. בפניי בקשה להעברת מקום הדיון בת.ק. 13477-06-09 (תביעות קטנות - עפולה) מבית המשפט לתביעות קטנות בעפולה לבית המשפט לתביעות קטנות בנתניה, בהתאם להוראות סעיף 78 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד - 1984 (להלן: חוק בתי המשפט).

2. במסגרת התובענה שהעברתה מתבקשת, תובע המשיב מן המבקשות כי תשולם לו יתרת הנזק אשר לשיטתו נגרם לרכבו בעקבות תאונה שהתרחשה באזור בנימינה ביום 18.12.2008 בין רכבה של המבקשת 1, המבוטחת על-ידי המבקשת 2 (חברת הביטוח "הראל"), לרכבו של המשיב. מכתב התובענה עולה כי המבקשת 2 לא נשאה במלוא הסכום שהתבקש בגין נזקי התאונה לנוכח טענתה כי למשיב אשם תורם בהתרחשות התאונה. עוד עולה מן התובענה כי למשיב שני עדים, אחד מהם שוטר מתחנת זכרון יעקב. לשיטת המבקשת, יש להורות על העברת מקום הדיון בתובענה שכן זיקתה לעפולה נשענת על סמכות מקומית פורמלית בלבד, בעוד שמאזן הנוחות נוטה להעברה לבית משפט באזור המרכז, בשים לב למקום התרחשות התאונה ומקום מגוריה של המבקשת (מושב אביחיל). בהקשר אחרון זה ציינה המבקשת כי בשל מצבה הרפואי יקשה עליה להגיע לדיונים המתקיימים בעפולה. יצוין כי הבקשה לא נתמכה בתיעוד רפואי. המשיב מצידו מתנגד לבקשה, נוכח העובדה שהסמכות המקומית לדון בתובענה נתונה לבית המשפט בעפולה - הקרוב למקום מגוריו ומקום עבודתו - ובשל כך שלטענתו העברת הדיון תגרום לו נזק כספי רב.

3. דין הבקשה להדחות. בשים לב למקום מגורי המשיב, לא שוכנעתי בנסיבות העניין כי המרחק הגיאוגרפי שבין מקום מגורי המבקשת 1 לעיר עפולה מצביע - במידת המובהקות הנדרשת - על כך שמאזן הנוחות בין הצדדים מצדיק את העברת מקום הדיון, תוך סטייה מן הכלל לפיו מוענק לתובע היתרון הדיוני בבחירת המקום בו תתברר התובענה שהוגשה על-ידו (והשוו: בש"א 5959/09 פבל גנדלר נ' לאוניד פלקסיביי (לא פורסם, 6.12.2009)).

4. אשר על כן, הבקשה נדחית.

ניתנה היום, כ"ו באייר התש"ע (10.5.2010).

ה נ ש י א ה


מעורבים
תובע: רות פניני
נתבע: עדנאן אבו -בכר
שופט :
עורכי דין: