ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין איגור ברודסקי נגד אסתר אלון :


בפני כבוד סגן הנשיא, השופט גיל דניאל

תובע

איגור ברודסקי

נגד

נתבעת

אסתר אלון

בית משפט השלום באשדוד

החלטה

בין הצדדים מחלוקת לגבי שיעור דמי השכירות וכן לגבי תקופת השכירות.

לטענת התובע, דמי השכירות החודשיים עומדים על סך של 4,500 ₪. לטענת הנתבעת, הוסכם על כך שדירת הסטודיו תושכר בנפרד ועל כן דמי השכירות יעמדו של סך חודשי של 3,000 ₪.

לטענת התובע, תקופת האופציה שניתנה בחוזה השכירות תמה כבר ביום 15.6.12. לטענת הנתבעת, תקופת האופציה הוארכה לפרק זמן של 5 שנים.

לאחר ששמעתי את טענות הצדדים בדיון שנערך בפניי, ולאחר שעיינתי במסמכים שהוגשו על ידי שני הצדדים, ועל רקע העובדה שבנוסח החוזה שהוצג על ידי הנתבעת לא קיימת חתימת נציגת התובע ליד תיקון סכום התביעה או ליד הוספת סעיף 18 לחוזה, הרי שלכאורה, הכף נוטה לצד התובע. על כן, ראוי היה להורות, כבר בשלב זה, על מתן פסק דין לפינוי הדירה.

הנתבעת הפסיקה בתשלום שכר הדירה, מזה מספר חודשים, ולפי טענתה היא מבקשת לקזז את הפרשי שכר הדירה ששולמו ביתר, מתוך התשלומים השוטפים. אינני מקבל טענת הנתבעת לקיזוז. שמורה לנתבעת האפשרות לטעון להפרשי שכר דירה, אולם היה עליה לשלם את שכר הדירה, לפחות לפי הסך הנטען על ידיה (ובמקביל, להבטיח תשלום היתרה, הנובעת מסכום דמי השכירות הקבועים בחוזה שהוצג על ידי התובע).

במצב דברים זה, הרי שמצאתי לנכון לקבוע, כי פסק דין לפינוי יינתן בתיק זה. אולם, במידה ועד ליום 20.8.12 הנתבעת תעביר לידי ב"כ התובע סך של 18,000 ש"ח וכן תפקיד סך 9,000 ₪ בקופת בית המשפט, יעוכב מתן פסק הדין, לצורך עיון מחדש.

ניתנה היום, 5 אוגוסט 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: איגור ברודסקי
נתבע: אסתר אלון
שופט :
עורכי דין: