ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מאפיה מרחבית קרית שמונה (1986) בע"מ נגד ר.ש.נ.י. בנין והשקעות בע"מ :

0601252129


בפני כבוד הרשמת ברכה לכמן

מבקשת

ר.ש.נ.י. בנין והשקעות בע"מ

נגד

משיבה

מאפיה מרחבית קרית שמונה (1986) בע"מ

בית משפט השלום בצפת

החלטה

1. המבקשת הגישה התנגדות לביצוע שטר, שהוגשה בלשכת הוצאה לפועל צפת. במסגרת ההתנגדות טענה כי, הסמכות המקומית לדון בהתנגדות נתונה לבית משפט השלום בנהריה, מכאן, הבקשה שלפני, להורות על העברת מקום הדיון לבית משפט השלום בנהריה.

2. לטענת המבקשת, כעולה מכתב ההתנגדות, כתובת המבקשת בישוב שלומי המצוי במחוז חיפה, השיק נמסר בשלומי כך גם הסחורה והקשר העיסקי התבצע בכתובת המבקשת, בשלומי. בנוסף, נטען כי, מקום משיכת השיק בעיר נהריה, שם מצוי הבנק הנמשך.

3. מנגד, בבקשת ביצוע השטר, נרשם כי המקום המוסמך לדון בהתנגדות, מבחינת הסמכות המקומית, הינו ביהמ"ש השלום בצפת, ללא פירוט הנימוקים לכך.

4. ביום 20/5/12 ניתנה החלטה לפיה על ב"כ המשיבה ליתן תגובתה לשאלת הסמכות המקומית. ברם, חרף המצאת הבקשה וההחלטה כדין לידי ב"כ המשיבה, לא הוגשה כל תגובה מטעם המשיבה, במועד שנקצב בהחלטה.

5. לאחר בחינת טענות המבקשת, אני מקבלת את עמדת המבקשת וקובעת כי במקרה דנן, לא מתקיימת אף לא אחת, מהחלופות על פי תקנה 3 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד 1984, המקימה סמכות לבית משפט השלום בצפת לדון בהתנגדות. יתרה מזו, אציין כי, המקום אשר נועד לקיום ההתחייבות, הוא מקום הבנק הנמשך, המצוי בעיר נהריה. אין כל ספק, לאור נימוקי הבקשה, כי הסמכות המקומית לדון בהתנגדות, נתונה לביהמ"ש השלום בנהריה.

6. אשר על כן, בהעדר תגובה מטעם המשיבה ולגופן של טענות, אני מורה על העברת מקום הדיון בהתנגדות, לבית משפט השלום בנהריה.

7. אני מחייבת את המשיבה בהוצאות הבקשה בסך של 500 ₪, אשר ישולמו תוך 30 יום מהיום.

8. המזכירות תמסור העתק מההחלטה לידי ב"כ הצדדים.

ניתנה היום, ט"ז אב תשע"ב, 04 אוגוסט 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מאפיה מרחבית קרית שמונה )1986( בע"מ
נתבע: ר.ש.נ.י. בנין והשקעות בע"מ
שופט :
עורכי דין: