ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בטון בני אבו סביח בע"מ נגד נסראת חמזה :

0808246129


בפני כבוד הרשמת דנה עופר

מבקשים

נסראת חמזה

נגד

משיבים

בטון בני אבו סביח בע"מ

בית משפט השלום בעכו

החלטה

בפני התנגדות לביצוע תובענה בסכום קצוב, שהוגשה על ידי המשיבה נגד המבקש, בגין אספקת בטון לבניית ביתו, בשנת 2008. על פי הנטען בכתב התביעה, נותרה יתרת חוב בסך 15,800 ₪ (נומינאלית).

לטענת המבקש, בדיקות האיכות של הבטון שסופק העלו, כי הבטון שסופק לא עמד בדרישות מבחינת החוזק. על כן, סוכם בינו לבין מנהל המשיבה, כי המבקש לא ישלם את יתרת חובו בגין הבטון שסופק, ואף יקבל בטון נוסף לצורך הבנייה – ללא תשלום. הצדדים פעלו בהתאם לסיכום זה, מאז 2008 ועד להגשת תובענה זו, דבר העומד בניגוד להסכם בין הצדדים. לטענת המבקש, המשיבה הפרה את ההסכם בעצם הגשת התובענה, ולחלופין – עומדת לו טענת קיזוז בגין הנזק שנגרם בשל אספקת בטון שלא עבר את בדיקות "איזוטופ".

טענות המבקש מעלות הגנה לכאורה מפני התביעה. הן נתמכות בבדיקות "איזוטופ", אשר מעידות על תוצאות נמוכות מהנדרש בבדיקת המעבדה של הבטון שסופק. על כן, אני רואה לנכון להורות על קבלת ההתנגדות, אף מבלי לקיים דיון במעמד הצדדים, וזאת בהתאם לסמכותי על פי תקנה 205(ג) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984.

ההתנגדות מתקבלת. הליכי הוצל"פ מעוכבים.
התצהיר ישמש כתב הגנה.

נוכח סכום התביעה היא תידון בסדר דין מהיר.

התובעת תגיש תצהיר מטעמה, יחד עם רשימת מסמכים והעתקי המסמכים, בהתאם לתקנה 214ב1(1), תוך 30 יום מקבלת החלטה זו.

אם לא יוגש תצהיר מטעם התובעת, תוך המועדים שנקבעו לעיל, תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקש.

עם העברת התביעה מלשכת ההוצאה לפועל לבית המשפט עשוי להיווצר הפרש אגרה, אותו על התובעת לשלם תוך 30 יום מקבלת דרישת הגזברות, שאם לא כן תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקש.

המזכירות תמציא העתק ההחלטה לצדדים.
ניתנה היום, י' תמוז תשע"ב, 30 יוני 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בטון בני אבו סביח בע"מ
נתבע: נסראת חמזה
שופט :
עורכי דין: