ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אמנון כהן נגד מנולייף - מנורה חברה ישראלית לבטוח חיים בע"מ :

תיק עזר

בפני כבוד השופטת מירב בן-ארי

התובע:
אמנון כהן

נגד

הנתבעת:
מנולייף - מנורה חברה ישראלית לבטוח חיים בע"מ

בית משפט השלום בכפר סבא

החלטה

1. לפניי בקשה למינוי מומחים.

2. באשר לתחום הפנימי, קיימת ראשית ראיה ואף למעלה מכך, לצורך במינוי. התובע סבל מחבלה שהצריכה את כריתת הטחול, וקיים תיעוד על כאבי בטן מאז התאונה. אין מקום לחסום את דרכו של התובע בהוכחת נכותו הפנימית והתייחסות רפואית לכלל תלונותיו, ולפיכך ימונה מומחה בתחום זה.

3. באשר לתחום הנוירולוגי, התובע נחבל בראשו. קיים תיעוד, אף אם מינימלי, על הידרדרות במצבו התפקודי לאחר התאונה. גם קיומה של נכות קודמת אינו שולל את אפשרות ההחמרה בקשר לתאונה, וצריך שהקביעה בנושא זה תיעשה על ידי מומחה רפואי. לפיכך, ימונה מומחה בתחום זה.

4. אין מקום למינוי מומחה בתחום הנפשי. לא הוצג תיעוד המהווה ראשית ראיה, למעט רישום תלונה במסמך של רופאת משפחה. לפי הפסיקה, נדרש תיעוד המצביע על טיפול רפואי רציף אצל מומחה בתחום. תיעוד כזה לא הוצג.

5. אציין כי עיינתי בתיעוד הרקע שצורף על ידי הנתבעת. עם זאת, מצאתי כי יש לבסס את ההחלטה על התיעוד הקיים ממועד התאונה ואילך, הן בתחום הנוירולוגי והן בתחום הנפשי, כמפורט לעיל.

6. באשר לתחום הפלסטי, אני סבורה כי ניתן לקבל התייחסות של המומחה בתחום הפנימי, וככל שהאחרון לא יוכל ליתן דעתו, ולא תושג הסכמה, הנושא יידון בשנית.

7. החלטת מינוי תינתן בנפרד.

ניתנה היום, ל' סיון תשע"ב, 20 יוני 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אמנון כהן
נתבע: מנולייף - מנורה חברה ישראלית לבטוח חיים בע"מ
שופט :
עורכי דין: