ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הפניקס חברה לביטוח בע"מ נגד רפי בן עברי :

בפני כבוד השופטת יסכה רוטנברג

תובעת

הפניקס חברה לביטוח בע"מ

נגד

נתבעים

1.רפי בן עברי
2.א.א. אחים אליהו הובלות בע"מ
3.סקוריטס סוכנות בטוח בע"מ

בית משפט השלום בתל אביב - יפו

פסק דין

התביעה יסודה בנזקים שנגרמו לרכב מבוטח התובעת בתאונה הנדונה, בה היו מעורבים שני כלי רכב, רכב התובעת ומשאית הנתבעים. אין מחלוקת שעובר לתאונה נסעה משאית הנתבעים בכביש הראשי ורכב התובעת נסע בכביש השתלבות הבא מימין, מתוך מטרה להשתלב לכביש בו נסעה המשאית. המחלוקת היא לגבי נסיבות התאונה.

לגרסת התובעת, בעת התאונה רכבה נסע עדין בכביש ההשתלבות רחוק מנקודת ההשתלבות לכביש הראשי, ולפתע סטתה המשאית ימינה ופגעה ברכבה. לגרסת הנתבעים, רכב התובעת ניסה לעקוף את המשאית מימין כדי להשתלב לכביש בו נסעה, וכך נפגע.

העידו בפני שני הנהגים בשני הרכבים המעורבים, ונוסע ברכב התובעת. הוגשו גם מסמכים ותמונות. בחנתי את הראיות, והגעתי למסקנה כי התובעת לא הוכיחה גרסתה. אני ערה לכך שנהג המשאית לא ראה את רכב התובעת עד לפגיעה, ושלפי עדותו בעת המכה הוא ראה שרכב התובעת מצוי עדין בנתיב ההשתלבות. עם זאת, נהג המשאית גם העיד שהמשאית היתה בנתיב נסיעתה, ושלאחר המכה הוא ראה את רכב התובעת כשהוא מצוי בזווית לכיוון רכבו.

זאת ועוד. נהג רכב התובעת העיד שבעת התאונה הוא היה עדין בנתיב ההשתלבות ושהוא טרם החל להשתלב לכביש הראשי, אך גם הוא לא העיד שהמשאית סטתה לנתיב בו נסע (עמ' 1 שורות 14 – 17). גם הנוסע ברכב התובעת העיד שבעת התאונה רכב התובעת טרם הספיק להשתלב לכביש הראשי, אך גם הוא לא העיד שראה את המשאית סוטה לנתיב נסיעת רכבם.

אינני מקבלת את טענת ב"כ התובעת לפיה מיקומי הנזק תומכים בגרסת התובעת, ועל פני הדברים, מיקומי הנזק אינם יכולים להעיד מי מבין הרכבים סטה לנתיב נסיעת הרכב האחר.

התוצאה היא שהתובעת לא הוכיחה תביעתה, והיא נדחית.
בנסיבות העניין אין צו להוצאות.

המזכירות מתבקשת לשלוח לצדדים עותק מפסק הדין.
ניתן היום, ג' תמוז תשע"ב, 23 יוני 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הפניקס חברה לביטוח בע"מ
נתבע: רפי בן עברי
שופט :
עורכי דין: