ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד מוחמד נסיראת :

בפני כבוד השופט דוד גדול
המבקשת
מדינת ישראל

נגד

החשוד
מוחמד נסיראת


ב"כ המבקשת רס"מ יניב הינדי
החשוד וב"כ עו"ד חאלד סוואלחי ועו"ד סובחי בלחה

בית משפט השלום בכפר סבא

פרוטוקול

ב"כ החשוד
יש בקשה לשחרור בתנאים. אני סבור שאין צורך בתנאים כאשר החשוד מכחיש.

ב"כ המבקשת
אבקש לשחרר את החשוד בתנאים המפורטים בבקשה.

חקירה לב"כ החשוד
ש. תאשר שאין היכרות בין המתלוננת לבין החשוד ת. אין היכרות
ש. המתלוננת זיהתה את החשוד
ת. כן.
ש. לפי מה
ת. באירוע בזמן שקראו למשטרה היא הייתה בשטח והצביעה עליו בשטח ש. נשאלה שאלות במשטרה איך היא מזהה אותו, לפי גובה, מראה פנים ת. האירוע מתחיל בשטח כשהיא צועקת אז עובר אורח מזמין אותנו ורודף אחריו מתחילת האירוע. האירוע היה בכפר סבא.
ש. עובר אורח זה שהזמין את המשטרה
ת. תוך כדי שהוא רודף אחריו הוא מתקשר למשטרה והמתלוננת אחריו ש. הוא בקשר עין רציף עם החשוד
ת. זה לא עולה שהייתה בקשר עין רציף. הבחור שהתקשר למשטרה רדף אחריו ש. אחרי זה באיזה שלב הצביעה עליו כשהגיעו שוטרים ת. כן.

ב"כ המבקשת
חוזר על הבקשה. מבקש לשחרר בתנאים המפורטים בסעיף 10.

ב"כ החשוד
אין זיהוי. יש פסיקה שזיהוי בביהמ"ש או בנוכחות שוטרים לא זיהוי. יש 3 דרכים לזהות חשודים בארץ. או במסדר זיהוי חי או תמונות או במסדר זיהוי מאולתר. מה שהיה כאן זה לאחר שהמשטרה עצרה את החשוד המתלוננת באה והצביעה עליו כמי שהיה מעורב באירוע הקודם. זו הסיבה שככל הנראה התיק היה בתביעות והחליטו לא להגיש הצהרת תובע.
לכן מבקשים היום לשחררו. זה שמבקשים לשחררו בתנאים מגבילים זה לא פרס. החשוד מכחיש מכל וכל את המיוחס לו. מאז 11.5 הוא יושב כאבן שאין לה הופכין בתחנת המשטרה. הוא בעצמו בקש במסגרת חקירתו להתעמת עם המתלוננת שהוא לא מכיר אותה, הוא לא יודע איך היא נראית. גם את הפעולה הבסיסית לא עשו.
אני מבקש בהתחשב בנסיבות האלה מאחר והחקירה הסתיימה, אין הצהרת תובע, להורות על שחרורו ללא כל תנאי כלשהו. לחלופין אם ביהמ"ש סבור שיש פעולות חקירה שמחייבות תנאי מגביל, שלא יהיה במעצר בית. הוא לא מכיר את המתלוננת.
הוא עובד בשטיפה ברעננה. בחור נורמטיבי לגמרי. אבקש לשחררו בהתחייבות עצמית בלבד. הוא מתבייש להתקשר למשפחה בגלל אופי העבירה.

ב"כ המבקשת
החקירה עדיין לא הסתיימה. אני מציג פעולות שבכוונתנו לבצע. אמנם אנו מבקשים שחרור, אך מבקשים מעצר על מנת לסיים את כל הפעולות.


החלטה

לאחר שעיינתי בדוח הסודי, אני מתרשם כי הבקשה לשחרור למעצר בית מלא ל-5 ימים איננה מידתית. לטעמי לאחר עיון בנספח אני מורה על שחרורו של החשוד למעצר בית מלא למשך 48 שעות עד ליום ד' 16.5.12 שעה 14.00. העברתו של החשוד למעצר בית בטירה ליד המסגד העתיק טלפון 050/4453313 מותנית בחתימתו של החשוד על התחייבות עצמית בסך של 5,000 ₪ לקיום תנאי השחרור, הפקדה במזומן בסך של 1,000 ₪, ערבות צד ג' בסך של 2,500 ₪. ניתנת ארכה לצורך החתמת ערב עד מחר 15.5.12 שעה 12.00.
מעניק לחשוד 5 שיחות טלפון ע"ח המדינה.
היה ולא יעמוד בתנאים, יובא מחר בפני שופט תורן לא יאוחר מהשעה 12:00.

ניתנה והודעה היום כ"ב אייר תשע"ב, 14/05/2012 במעמד הנוכחים.

דוד גדול, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: מוחמד נסיראת
שופט :
עורכי דין: