ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין כמיל נח'לה נגד מועצה מקומית ראמה :


בפני כבוד השופט אברהם אליקים

מבקש/עותר

כמיל נח'לה

נגד

משיבה

מועצה מקומית ראמה

בית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

החלטה

המבקש אשר מודה כי הוא חייב כספים למשיבה, אשר לשם גבייתם עוקל ונתפס רכבו, פנה בעתירה מינהלית ובה בקשה לקבוע כי יש לכבד הסדר פריסת חובו בדרך של תשלומים חודשיים בסך של 1,000 ש"ח לחודש, להכריז כי הליכי הגבייה בטלים ולהורות על השבת רכבו ללא תשלום הוצאות העיקול.

ביחד עם הגשת העתירה הגיש בקשה לצו ביניים ולפיו ביקש להורות למשיבה להשיב לו את רכבו ללא תשלום הוצאות העיקול או האחסון.

ביום 27.3.12 קויים דיון בבקשה, במהלכו ביקש העותר כי לא תנתן החלטה בבקשה כדי לאפשר לו לנסות להגיע להסדר עם המשיבה מחוץ לכתלי בית משפט כשהוא מתחייב להודיע לבית משפט עד ליום 30.4.12 באשר להמשך ההליכים. המבקש לא הודיע הודעה כל שהיא למרות ההחלטה שניתנה ביום הדיון והחלטה נוספת מיום 1.5.12 ומתקבל הרושם כי זנח את בקשתו.
עיון בצו הביניים מראה כי עיקרו- מחלוקת כספית באשר להוצאות העיקול, שכן לו היה משלם העותר הוצאות אלו, היה מושב לו רכבו ולא היה צורך בהגשת הבקשה לצו ביניים. בנסיבות שכאלו, מאזן הנוחות נוטה באופן מובהק לטובת המשיבה ואזכיר את המסגרת הנורמטיבית כפי שנקבעה בהחלטתו של הש' ע' פוגלמן מיום 12.3.12:
"כידוע, על בית המשפט הדן בבקשה לצו ביניים לבחון שני עניינים: סיכויי העתירה להתקבל ושיקולי מאזן הנוחות. שני רכיבים אלה אינם נבחנים במנותק זה מזה, אלא הם נשקלים על בסיס מה שמכונה לעתים "מקבילית כוחות", שמשמעותה היא, כי ככל שסיכויי העתירה להתקבל גבוהים יותר כך ניתן למעט בדרישת מאזן הנוחות ולהיפך", בר"ם 1998/12 ארק שרותי מזון בע"מ נגד רשות שדות התעופה.

די באמור לעיל כדי להביא לדחיית הבקשה. לא אביע עמדה בשלב זה לגבי סיכויי העתירה משום שהמבקש הודיע בתום הדיון כי הוא שוקל לבקש לתקנה, כנראה משום שאין בעתירה עילות ברורות מתחום המשפט המינהלי, על כל המשתמע מכך.

אני מורה על דחיית הבקשה מבלי שאפסוק הוצאות בשלב זה.

עד לא יאוחר מיום 15.6.12 יודיע המבקש, האם בכוונתו לבקש לתקן את העתירה וכיצד בכוונתו להמשיך בהליכים, אם גם הפעם יתעלם המבקש מהחלטתי אשקול מחיקת העתירה מחוסר מעש.

ניתנה היום, כ"א אייר תשע"ב, 13 מאי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: כמיל נח'לה
נתבע: מועצה מקומית ראמה
שופט :
עורכי דין: