ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מילוא מיכה נגד מלמד אבי :

1

בתי המשפט

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים

בשא001917/08

בתיק עיקרי: דמ 005531/08

בפני:

שופט: גולדברג דניאל

נציג ציבור (ע)

נציג ציבור (מ)

10/11/2008

בעניין:

1. סער בטחון בע"מ

2. מיכה (מיכאל) מילוא

ע"י ב"כ עו"ד

ד. כסלו ספקטור

המבקשים

נ ג ד

אבי מלמד

המשיב

החלטה

בפנינו בקשה למחיקת התביעה כנגד המבקש 2 בהעדר עילה.

1. ביום 22.6.08 הגיש המשיב תביעה לפיצויי פיטורים ולפיצוי בגין נזק שאינו ממוני כנגד המבקשים. בתביעתו טען המשיב כי עבד אצל המבקשים כמאבטח בין 1.11.02 ל-15.5.07 והתפטר בנסיבות המזכות אותו בפיצויי פיטורים.

2. בתביעתו לא טען המשיב דבר כנגד המבקש 2 למעט העובדה שהמבקשת 1 היא בבעלותו.

3. בכתב ההגנה טענו המבקשים כי המבקש 2 הוא מנכ"ל מבקשת 1.

4. המבקש 2 ביקש למחוק את התביעה נגדו על הסף, בהעדר כל טיעון מצד המשיב להתקיימותם של תנאים בהם ירים בית הדין את מסך ההתאגדות. עוד הדגיש המבקש 2 כי המבקשת 1 הינה חברה פעילה וכי היא סולבנטית.

5. בתגובה לבקשה למחיקה על הסף טען המשיב כי המבקש 2 נושא ב"אחריות שילוחית" לחבות המבקשת 1 בגין עילות התביעה. לטענתו, המבקש 2 הוא בעליה של המבקשת 1 ולכן מוטלת עליו אחריות להתנהלותה. לטענתו, המבקש 2 לא טיפל בבקשתו לקבלת פיצויי פיטורים במשך חודשים ארוכים.

6. לאחר ששקלנו את הבקשה ואת התגובה לה אנו קובעים כי דין הבקשה להתקבל, מנימוקי המבקשים. אמנם, אין זו דרכו של בית הדין לעבודה להיחפז למחוק תביעה על הסף בהעדר עילה, ואולם בענייננו לא טען המשיב דבר בכתב התביעה או בתגובתו לבקשה שיש בו כדי להעמיד אפילו ראשיתה של עילה לחבותו של המבקש 2 בחבויות החברה על פי העילות הקבועות לכך בחוק החברות, תשנ"ט-1999. אנו ערים לכך שמדובר בתובע בלתי מיוצג בהליך בדיון מהיר, ואולם גם בנסיבות אלה יש להעמיד ראשיתה של עילה בכתב התביעה, דבר שלא נעשה על ידי המשיב. שאלת היריבות בין המשיב לבין המבקש 2 גם משליכה על סמכותו של בית הדין, ואין בכתב התביעה טענה כלשהי לקיומה של יריבות בין המשיב לבין המבקש 2.

אשר על כן נמחקת התביעה כנגד המבקש 2.

הוצאות הבקשה יישקלו בתום ההליך העיקרי.

ניתנה היום ד' בחשון, תשס"ט (2 בנובמבר 2008) בהעדר הצדדים.

_______________ _________________ ________________

ד. גולדברג, שופט נ.צ. עובדים נ.צ. מעבידים