ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מוחמד עומר נגד סאלח שעבאן :

0801822122


בפני כבוד הרשמת דנה עופר

המבקשים

  1. סאלח שעבאן
  2. איאד שעבאן

נגד

המשיב

מוחמד עומר

בית משפט השלום בעכו

החלטה

בפני התנגדות לביצוע תובענה בסכום קצוב.

בכתב התביעה נטען, כי המבקשים הזמינו מהמשיב עבודות חשמל בסכום של 5,000 ₪, וכי למרות ביצוע העבודות לא שילמו דבר. לסכום התביעה הוסיף המשיב גם הוצאות גבייה בסך 1,838 ₪. לכתב התביעה צורף חשבון/קבלה על סך 5,000 ₪.

לטענת המבקשים, המשיב התבקש לתת הצעת מחיר לביצוע עבודות חשמל, והצעתו עמדה על 2,500 ₪, לא כולל חומרים. המשיב התחיל בעבודתו, עבד במשך יומיים, קיבל על חשבון התמורה סכום של 500 ₪ במזומן, ולמחרת לא התייצב שוב לעבודה. לטענת המבקשים, המשיב לא התייצב להשלים את העבודה למרות פניות חוזרות ונשנות אליו, גם באמצעות קרובי משפחה.

טענת המבקשים, כי העבודות לא הושלמו, ועל כן אין המשיב זכאי לסכום התביעה, הינה טענת הגנה טובה מפני התביעה, ויש לאפשר למבקשים להתגונן באמצעותה. כך גם הטענה, כי בוצע תשלום חלקי על חשבון העבודות. לא למותר לציין, כי התביעה אינה נסמכת אלא על מסמך חד צדדי שנערך ע"י המשיב.

לאור האמור, אני רואה לנכון ליתן למבקשים רשות להתגונן מפני התביעה, וזאת בהתאם לסמכותי על פי תקנה 205(ג) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984.

הליכי הוצל"פ מעוכבים. התצהיר ישמש כתב הגנה.

נוכח סכום התביעה היא תידון בסדר דין מהיר.

התובע יגיש תצהיר מטעמו, יחד עם רשימת מסמכים והעתקי המסמכים, בהתאם לתקנה 214ב1(1), תוך 30 יום מקבלת החלטה זו.

אם לא יוגש תצהיר מטעם התובע, תוך המועדים שנקבעו לעיל, תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקשים.

עם העברת התביעה מלשכת ההוצאה לפועל לבית המשפט עשוי להיווצר הפרש אגרה, אותו על התובע לשלם תוך 30 יום מקבלת דרישת הגזברות, שאם לא כן תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקשים.

המזכירות תמציא העתק ההחלטה לצדדים.
ניתנה היום, י"ד אייר תשע"ב, 06 מאי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מוחמד עומר
נתבע: סאלח שעבאן
שופט :
עורכי דין: