ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מיטל מזרחי נגד יצחק פרץ :

בפני כבוד השופטת עינב גולומב

תובעת

מיטל מזרחי

נגד

נתבעים

  1. יצחק פרץ
  2. שירביט חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בנצרת

החלטה

1. לפני בקשה למינוי מומחה מטעם בית המשפט בתחום האורתופדיה, במסגרת תביעת התובעת לתשלום פיצויים בגין נזקיה מתאונת דרכים בה היתה מעורבת, לפי האמור בכתב התביעה, ביום 30.8.08.

2. מהמסמכים הרפואיים שהוגשו עולה, כי ביום התאונה התובעת התקבלה בחדר מיון במרכז הרפואי כרמל, שם התלוננה על פגיעה בכתף ויד ימין. לא נמצאו ממצאים חריגים בבדיקתה, והיא שוחררה לביתה. בהמשך היתה התובעת במעקב רפואי בקופת חולים, התלוננה על כאבים ומגבלות בתנועות צוואר וגב ועברה טיפולי פיזיוטרפיה. בסיכום בדיקת אורתופד בקופת חולים מיום 26.11.08 צויין, כי צילומים שנערכו לתובעת לא הראו ממצא חבלתי גרמי חריף, נמצא טווח תנועות עמוד שדרה צווארי מלא לחלוטין והזזת גפיים באופן חופשי ומלא, וצוינה רגישות קלה פאראורטובלרית. לבקשה צורף מסמך מיום 9.12.2010, שנערך על-ידי אורתופד אליו פנתה התובעת באופן פרטי, בטרם הגשת התביעה, בו צויינו תלונותיה על כאבים ולחצים בצוואר, צויין כי טווח תנועות הצוואר מוגבל בצורה קלה וקיומה של רגישות. לעניין מסמך אחרון זה טענה הנתבעת, כי יש להתעלם מקיומו, שכן מדובר במסמך מוזמן לצורכי הגשת תביעה ולא במסמך שנערך לצורך טיפול רפואי.

3. מעיון במסמך מיום 9.12.2010, אכן מתעוררת תהייה אם מדובר במסמך שנערך לצורך טיפול רפואי, להבדיל ממסמך שנועד לצורך הכנת תשתית לתביעה. אולם סבורני כי אין הכרח להכריע בשאלה זו, שכן אף אם אניח כי מדובר במסמך שניתן להגישו במסגרת הבקשה שלפני, כשיטת התובעת, ואתרכז בהערכת משקלו, בשים לב בין היתר לתוכנו, לנסיבות נתינתנו ולפער בינו לבין תוצאות בדיקת התובעת בקופת חולים, אין בו כדי לשנות לעניין התמונה הכוללת (ראו לעניין זה: רע"א 5638/95 מגדל חברה לביטוח בע"מ נ' כריסטיאן שמור, פ"ד מט(4), 865).

4. על יסוד המסמכים הרפואיים שהוגשו, מהם עולה כי התובעת מתלוננת משך זמן על כאבים ומגבלות, מחד, ונוכח תוצאות בדיקותיה, מאידך, ובמגמה שלא לחסום מפני התובעת את האפשרות היחידה העומדת לה להוכחת נזקיה, סבורני כי מתקיימת ראשית ראיה המצדיקה מינוי מומחה רפואי, ברם עוצמתה נמוכה יחסית. בנסיבות אלה, אני רואה לקבוע כי בשלב זה תישא התובעת בשכר-טרחתו של המומחה.

5. כתב מינוי יוצא בנפרד וישלח לצדדים.

המזכירות תמציא את ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, ט"ו אייר תשע"ב, 07 מאי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מיטל מזרחי
נתבע: יצחק פרץ
שופט :
עורכי דין: