ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הייב נור ת.ז. 034667063 - ועדת השחרורים :

1

בתי המשפט

בבית המשפט לעניינים מינהליים בנצרת

עעא000824/08

בפני:

כב' הנשיא מנחם בן דוד – אב"ד

כב' השופט זיאד הווארי

כב' השופט בנימין ארבל

תאריך:

09/11/2008

בעניין:

הייב נור ת.ז. 034667063

העותר

נ ג ד

ועדת השחרורים

המשיבה

עתירה כנגד החלטת ועדת השחרורים לפי סעיף 25 לחוק שחרור על תנאי ממאסר, התשס"א – 2001 בראשות כב' השופט אהרן מלמד- נשיא בדימוס, אביגיל פנר – חינוך, יעל רון פנחסי – עו"ס, ר/כ מיכל דנין – חברים, מיום 25/9/2008, מס' אסיר ט1248135

פסק דין

העותר מרצה עונש מאסר בן 30 חודש בגין עבירות של גניבת בקר, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, נהיגה ללא רשיון נהיגה, קשירת קשר לביצוע פשע ונהיגה ללא תעודת ביטוח. משסיים לרצות שני שלישים מתקופת מאסרו הובא עניינו בפני ועדת השחרורים וזו דחתה לעת עתה בקשתו לשחרור מוקדם. על פרטי ההחלטה נעמוד בהמשך. כנגד החלטה זו קובל העותר בעתירתו הנוכחית.

לאחר ששמענו את טיעוני ב"כ בעלי הדין ובחנו את כלל נסיבות הענין להלן החלטתנו.

הגרעין העובדתי של מעשי העבירה שיוחסו לעותר נוגע לקשר שקשר העותר עם אחרים לגנוב עגל מבעליו. הם הוציאו לפועל את זממם אך בעל העדר שהבחין בנעשה החל לדלוק אחריהם ברכבו. בשלב זה התפתח מרדף שאליו הצטרף גם רכב משטרתי. העותר, שאינו מורשה כלל לנהוג הוא שנהג ברכב הנמלט. הוא נהג באופן פרוע שסיכן משתמשים אחרים בכביש עד שנעצר.

במהלך מאסרו התנהל העותר באופן נאות ולא נרשמו לחובתו עבירות משמעת. ועדת השחרורים שדנה בעניינו, למדה לדעת שהעותר לא עבר במהלך מאסרו כל הליך טיפולי שיבטיח כי ישוב לחיים נורמטיביים, חרף הזדמנויות שניתנו לו לשם כך. בשל כך נמנעה רש"א מלהציע לו תכנית טיפולית. בהחלטתה התרשמה הועדה כי העותר לא גילה מוטיבציה להשתתף בתכניות שהוצעו לו אך לא נעלה בפניו הדלת. הועדה המליצה בפני שלטונות שב"ס להתאים לו תכנית טיפולית, אם יאות לקחת בה חלק, וקבעה כי לאחר שיסיים התכנית האמורה "ניתן יהיה להחזירו לועדה לדיון מחודש כאשר מוצג דו"ח סוציאלי המאשר זאת".

הועדה מסיימת החלטתה באלו המילים:

"הננו דוחים על את החלטתנו למועד שיקבע לאחר הצגת אישור הכלא שסיים את התכנית הטיפולית הראויה והמתאימה לו".

לנוכח כל העובדות והנתונים שסקרנו לעיל לא מצאנו כל פגם בהחלטת הועדה שנראית לנו סבירה ואולי אף מתבקשת בנסיבות הענין ולפיכך אנו מחליטים לדחות העתירה.

בעת גיבוש החלטתנו לא התעלמנו מהאישור שהציג העותר, אשר הוכן על ידי לשכת הרווחה בכפר מגוריו, טובא, שביסודו מעין תכנית הכוללת שיחה טיפולית אחת לשבוע בלשכת הרווחה, אלא שאנו איננו יכולים לראות בכך חלופה הולמת לתכנית טיפולית שלמה, מה עוד שלפי המוצע הוא ישוחרר לאלתר בטרם השלים או אף החל בטיפול המוצע.

כאמור העתירה נדחית.

ניתן היום י"א בחשון, תשס"ט (9 בנובמבר 2008) בהעדר.

המזכירות תמציא העתקים לב"כ הצדדים.

מנחם בן דוד

נשיא – אב"ד

זיאד הווארי

שופט

בנימין ארבל

שופט

000824/08עעא064 פרח