ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גון רווה נגד מלכה כהן :

בפני כבוד השופט אלון רום
התובעים
גון רווה

נגד
הנתבעים
1. מלכה כהן

2. דוד כהן


נוכחים:
התובע בעצמו
הנתבעים בעצמם

בית משפט לתביעות קטנות באשדוד

פרוטוקול

התובע לאחר שהוזהר כחוק:
כשבאנו לחדש את החוזה היא בחרה להעלות את הסכום ב 200 ₪. דיברתי עם בנה דודו ואמרתי לו שהיה פה עוול וביקש לשלם את ההפרש רק שאני לא אגיד לאמא שלו, הוא שילם לי חצי מהסכום וחצי מהסכום זה מה שאני מבקש חזרה שלא שולם לי, אני מבקש 1,200 ₪. אני סיימתי את החוזה ואחרי זה אמרתי שאני רוצה להמשיך להישאר.

נתבע 2 לאחר שהוזהרה כחוק:
לגבי ההפרש של ה 200 ₪, אני רוצה להעמיד את הדברים כמו שאמרתי בכתב ההגנה ולנסות להבין את התמונה כולה. המצב כזה, אחרי שהתובע חתם על החוזה עם אמא שלי ואני לא ראיתי את זה כדבר בסדר, אמרתי שאני אחזיר לו 200 ₪ כל חודש ולו בתנאי שאני אראה שהוא משלם את השכירות. התובע העלים ותבע גם את הסכום הזה, מיוזמתי נתתי לו שיק.

התובע:
קיבלתי את האפשרות לשלם 150 ₪ לחודש עבור שירות כבלים שמגיע דרכה ביחידת דיור שנמצאת אצלה בטענה שזה מה שהיא משלמת על הכבלים, בחרתי להשתמש בזה. במהלך השנה הראשונה, בחצי שנה לאחר מכן המחיר הועלה, 576 ושש חודשה בגין תקופת השכירות השנייה ששילמתי 209 ₪ כל חודש במקום 150 ₪.

הנתבע 1:
הוא קיבל ממני פירוט של החשבון של הכבלים (מציג פירוט לבית המשפט). אמא שלי ברוב תמימותה הסכימה לחייב את הכרטיס שלה על החיוב שלו. אנחנו מחייבים את הדיירים לפי החיוב שחייבנו. כל המתחם היה בתבל אנאלוגי עד שהחליט לעבור לחבילה דיגיטלית. רק בחודש יוני 2011 HOT הכריחו אותנו לעבור לחבילה דיגיטלית. אני סבור שצריך לשלם עבור שירותים שהוא מקבל מהוט.
לתובע יש יתרה עבור חוב מים שלא סיים וחשמל, סכום של 500 ₪. הוא אמור היה לפנות את הדירה ב 10.4 והוא פינה אותה ב27.4, אבקש 100$ ליום. הוא עשה חורים בקירות, הערכה של 1,000 ₪.
עוגמת נפש וחוצפת התובע וכל ההולכה בכחש, 500 ₪. ימי עבודה שלי, 1,000 ₪. מגיע לו הסדר של חיוב הוט של 210 ₪.

הצדדים:
אנו מסכימים שבית המשפט יפסוק בתביעה זו לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד – 1984.
הובהר לנו כי בהכרעה מסוג זה רשאי בית המשפט לקבל את התביעה או לדחות את התביעה במלואה, או לקבלה לשיעורין, הכל על פי שיקול דעתו, לרבות משיקולי פשרה וצדק, ללא קביעות וללא נימוקים, וכי בנסיבות אלה, הסיכוי לקבלת רשות ערעור אינו גדול.

פסק דין

מתוקף סמכותי על פי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד-1984, ובהסכמת הצדדים, לאחר שהוסברו להם מהות ההליך, טיבו וטבעו, ניתן בזאת פסק דין על דרך הפשרה, ללא נימוקים.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות על נספחיהם ובראיות שהוגשו לבית המשפט, ולאחר ששמעתי את עדויות הצדדים ושקלתי את טענותיהם, ובהתחשב בדין המהותי ובשיקולים של פשרה, החלטתי לדחות את התביעה ללא צו להוצאות.

אף שלא הוגשה תביעה שכנגד, הרי שנוכח הטענות שהועלו ע"י הנתבע, לקחתי בחשבון את האמור בכתב ההגנה שהיה אמור להיות מוגש ככתב תביעה שכנגד ומתוך כך הסכסוך הבין הצדדים הסתיים ככל שהוא נוגע להסכם השכירות.

תוך 30 יום מהיום, שאם לא כן יישא הסכום הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד ליום התשלום בפועל.

זכות להגשת בקשת רשות ערעור, בתוך 15 יום מיום קבלת פסק הדין, לבימ"ש המחוזי בב"ש.

ניתנה והודעה היום י"ד אייר תשע"ב, 06/05/2012 במעמד הנוכחים.

אלון רום, שופט


מעורבים
תובע: גון רווה
נתבע: מלכה כהן
שופט :
עורכי דין: