ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קויזר תאופיק נגד צ.מ.א שומרת אחזקות ושמירה בע"מ :

בית דין אזורי לעבודה בירושלים

בפני כבוד הרשם כאמל אבו קאעוד

תובע

קויזר תאופיק
ע"י ב"כ עוה"ד שלמה ברוש

נגד

נתבעת

צ.מ.א שומרת אחזקות ושמירה בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד יוסף גבאי

בית הדין תמהה על לשון הודעתו של ב"כ הנתבעת ועל תוכנה. תחת להתנצל על מחדליו, בחר ב"כ הנתבעת להשתלח בבית הדין בטענות שמותב היה אילו לא היו מועלות כלל!

החלטה

בפניי בקשת ב"כ הנתבעת, לבטל את החלק מפרוטוקול הדיון שהתקיים ביום 23.4.12 הנוגע לאי התייצבותו לדיון, והמחייב את הנתבעת בהוצאות.

בקשתו של ב"כ הנתבעת הוגשה בצורת 'הודעה' ולא צורף לה תצהיר. הואיל ובקשת ב"כ הנתבעת מופנית לבית הדין וכנגד שיקול דעתו, היא אינה מצריכה תגובת התובע, וההחלטה ניתנת על יסוד כלל החומר המצוי בתיק.

בית הדין תמהה על לשון הודעתו של ב"כ הנתבעת ועל תוכנה. תחת להתנצל על מחדליו, בחר ב"כ הנתבעת להשתלח בבית הדין בטענות שמותב היה אילו לא היו מועלות כלל!

בבקשתו מיום 19.4.12 ב"כ הנתבעת ביקש לדחות את מועד הדיון מהטעם כי לנציג הנתבעת התחייבויות קודמות. ב"כ הנתבעת לא הודיע כי לו התחייבויות קודמות וכי הוא אינו יכול להתייצב, והוא ממלא לא קיבל את אישורו של בית הדין להשתחרר מהדיון.

למעלה מהצורך יצוין כי מזכירה אינה רשאית להגיש כתבי בית-דין, במקום עורכי הדין, ועל ב"כ הנתבעת לקחת אחריות על טעויות שנפלו בבקשותיו.

בית הדין חייב את הנתבעת בהוצאות לאחר ששמע את נציגה, ולא היה צורך להמתין לעמדת בא כוחה שהתעלם מהחלטה שיפוטית מפורשת, ובחר במודע להתעלם מחובתו המקצועית להתייצב לדיון ולייצג את מרשתו. יחד עם זאת, בהחלטת בית הדין מאותו מועד, בית הדין נתן לבא כח הנתבעת הזדמנות להשמיע את טענותיו, בטרם יחליט אם לחייבו, באופן אישי, בהוצאות לטובת אוצר המדינה, הזדמנות אשר בחר ב"כ הנתבעת לוותר עליה בהודעתו דנן.

טענתו של ב"כ הנתבעת ולפיה הוא היה משוחרר מלהתייצב לדיון המקדמי, דינה להידחות. מעבר לעובדה כי בטענה מסוג זה יש כדי לזלזל בחשיבותו של הדיון המקדמי, עורך דין אינו יכול להחליט לשלוח את מרשו להופיע לדיון מבלי לקבל את רשותו של בית הדין לכך ומבעוד מועד. מעבר לכך בענייננו, נציג הנתבעת שהתייצב לדיון לא היה ערוך לקיימו, והוא הודיע לבית הדין כי אינו בקיא כלל בפרטי התיק.

בית הדין רואה בחומרה רבה את רמיזותיו של ב"כ הנתבעת בסעיף 7 להודעתו, ולפיהן יתכן ובית הדין לא העלה על הכתב את כל שנאמר בדיון שהתקיים. פרוטוקול הדיון משקף את כל שנאמר והתרחש בדיון.

נוכח האמור לעיל, בקשתו של ב"כ הנתבעת נדחית.

משלא נדרשה תגובת התובע, אין צו להוצאות.

על אף שב"כ הנתבעת לא ניצל את ההזדמנות לטעון כנגד חיובו בהוצאות אישיות לטובת אוצר המדינה, לפנים משורת הדין בלבד לא יפסקו הוצאות לטובת אוצר המדינה.

קדם משפט במעמד הצדדים ובאי כוחם, יתקיים ביום 11.11.12 בשעה 09:00.

לא יתייצב ב"כ הנתבעת ונציג הבקיא בפרטי הסכסוך והמוסמך לקבל החלטות ליישובו, בית הדין ישקול להורות על מחיקת כתב ההגנה ומתן פסק דין על יסוד כתב התביעה בלבד.

ניתנה היום, ה' אייר תשע"ב, 27 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: קויזר תאופיק
נתבע: צ.מ.א שומרת אחזקות ושמירה בע"מ
שופט :
עורכי דין: