ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אסמאעיל אבו עראם :

בפני כבוד השופטת רים נדאף
המבקשת
מדינת ישראל

נגד

החשוד
אסמאעיל אבו עראם


נוכחים: מטעם המבקשת – רס"ב עבד זועבי
מטעם החשוד – בעצמו ועו"ד ראיף הייב – סנגוריה ציבורית

בית משפט השלום בנצרת

פרוטוקול


החלטה
אני ממנה את עו"ד ראיף הייב מהסנגוריה הציבורית לייצג את החשוד בתיק זה.

ניתנה והודעה היום ד' באייר התשע"ב, 26/04/2012 במעמד הנוכחים.

רים נדאף, שופטת

ב"כ המבקשת: מגיש דו"ח סודי. החשוד נתפס היום באזור עפולה וכידוע, היום זה חג העצמאות והשטחים נמצאים בסגר. לחשוד יש 5 כניסות ללא היתר כמדומני, כשהאחרונה הינה מלפני תקופה קצרה. ניתנו לו מספר הזדמנויות ולא הוגשו נגדו כתבי אישום. אנו טוענים כי החקירה טרם הסתיימה מכיוון שהיום יום העצמאות ומחר שישי שבת וטפסים, אמנם טפסים, שבלעדיהם התביעות לא יכולים להגיש כתב אישום, או הצהרת תובע. כוונתי לתע"צ של משרד הפנים ושל החמ"ל, של הצבא. הם בודקים אם לחשוד יש היתר כניסה לישראל. לכאורה, אין לו היתר אבל בלי המסמך הזה שנקרא תע"צ של החמ"ל התביעות לא יכולים להגיש כתב אישום, או הצהרת תובע כדי להסיר כל ספק שמא לחשוד יש היתר. לכן, אנו עותרים כדי להאריך את מעצרו של החשוד לפחות עד יום ראשון שעד אז נוכל לסיים אתה חקירה ואז יוגש כתב אישום, או הצהרת תובע. נהוג בבתי המשפט שגם אם החשוד ישהה במעצר של יומיים, או שלושה זה ינוכה מהעונש אשר יושת עליו. לכן, אבקש להאריך את המעצר עד ליום 29/4/2012.

הדו"ח הסודי סומן מ/1.

ב"כ החשוד: חברי כבר מקזז לו מהעונש, אולי יש לו היתר. אי אפשר לעצור אדם בלי סיבה לעוד כמה ימים כאשר המדינה לא יודעת אם יש לו, או אין לו אישור. מתחילים לקזז לו מעונש שאולי לא יהיה. המדינה עד לרגע זה לא מצליחה להוכיח אם הוא ביצע עבירה. זו כלל לא פעולה. אין אנו צריכים להוכיח שיש לו היתר אלא המדינה צריכה להוכיח שאין לו היתר. בהעדר תע"צ שקובע שהחשוד אינו מורשה להיכנס לישראל, אין סמכות להאריך לו מעצר ויש לשחררו.


החלטה

בפניי בקשה להארכת מעצרו של החשוד לתקופה של 4 ימים החשוד בביצוע עבירה של כניסה לישראל שלא כחוק.

מחומר החקירה שמצוי בתיק עולה, כי קיימות ראיות לכאורה המבססות את החשדות שהופנו כנגד החשוד, בין היתר עפ"י הודאתו של החשוד במשטרה כי אין לו היתר כניסה לישראל.

מהדו"ח הסודי שהוגש עולה, כי חסרות לתביעות שתי תעודות עובד ציבור, הן של הצבא והן של משרד הפנים, בדבר העדר היתר כניסה לישראל הדרושות להגיש נגדו כתב אישום, או הצהרת תובע, הכל בנוסף לראיות שנאספו עד כה נגדו אשר מבססות, כאמור, את החשוד נגדו.

בנסיבות אלו, יש מקום להעתר לבקשת המבקשת להאריך את מעצרו של החשוד, ואני מורה על הארכת מעצרו עד ליום 29/4/2012 שעה 11:00.

ניתנה והודעה היום ד' אייר תשע"ב, 26/04/2012 במעמד הנוכחים.

רים נדאף, שופטת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אסמאעיל אבו עראם
שופט :
עורכי דין: