ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין השכרות רכב נגד עאזם אלהאם :

1

בתי המשפט

בית משפט השלום כפר-סבא

א 001354/08

בפני:

כב' השופטת ניצה מימון-שעשוע

תאריך:

05/11/2008

בעניין:

השכרת רכב שלמה בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד דנציגר

התובעת

נ ג ד

עאזם אלהאם

ע"י ב"כ עו"ד מסארווה

הנתבעת

פסק דין

המחלוקת בין הנהגים בתיק זה הינה, האם הנתבעת נסעה ברוורס, ביציאה מחניה, וכך פגעה ברכב התובעת, או שהיתה במצב עצירה במקום החניה בעת שרכב התובעת פגע בה.

רכבו של נהג התובעת נפגע בכנף הימנית הקדמית, ורכבה של הנתבעת בפינה האחורית שמאלית.

נהג התובעת תאר כי נסע בכיכר שנמצאת בעליה, פנה שמאלה לרחוב, ושם יצא רכב הנתבעת אחורנית מהחניה במהירות מופרזת ופגע בכנף הימנית של רכבו. בדו"ח שמילא אצל התובעת לאחר התאונה לא ציין נסיעה בכיכר אלא רק שהרכב הפוגע נסע ברוורס, ולמרות נסיונו "לברוח", הרכב נפגע בכנף הימנית קדמית ובפנס הימני קדמי.

הנתבעת תארה כי עמדה בחניה כשחזית רכבה לכיוון החנויות, בניצב למדרכה, ומשני הצדדים חונים במקביל רכבים אחרים, הגם שלא בצמוד לרכבה. לדבריה, בהיותה במצב עמידה ואף בטרם התניעה, הרגישה מכה מאחור והבינה כי רכב התובעת הגיע במהירות מופרזת ופגע בה בנסיון להכנס לחניה.

לאחר שבחנתי את העדויות, את תצלומי הפגיעות ברכבים ואת השרטוטים שערכו שני הנהגים, אני מעדיפה את עדות נהג התובעת על פני עדות הנתבעת.

שדה הראיה של נהג התובעת, שנסע קדימה, היה מלא, ואילו ביקש להכנס לחניה בימין הכביש, היו לרשותו מקומות חניה פנויים אחרים, יש להניח כי היה מאט לפני הכניסה לחניה, ואין זה סביר שפנה ימינה דווקא "לתוך" רכבה של הנתבעת, אילו זה היה בעמידה. איני רואה סתירה משמעותית בגרסתו, בכך שבדו"ח לא תאר את הנסיעה בכיכר, שקדמה לתאונה, אלא רק את רגע התאונה.

לעומת זאת, הנתבעת היתה צריכה לצאת מהחניה ברוורס, לא היה בפיה הסבר לישיבה פאסיבית ברכב, כטענתה (כגון שרק הגיעה למקום וביקשה לצאת מהרכב, או שהמתינה למישהו), וברי כי התכוונה לנסוע אחורנית כדי לצאת מהחניה. שדה הראיה שלה היה מטבע הדברים מוגבל יותר, כך שסבירות התרחשות התאונה בדרך זו הינה גבוהה בהרבה.

לפיכך אני קובעת כי על הנתבעת לפצות את התובעת בסכום הנזק בסך 12,751 ₪ (עלות ימי השבתה לצורך תיקון לא הוכחה), וכן בשכר העד בסך 250 ₪, אגרה ושכ"ט עו"ד בסך 1,000 ₪ + מע"מ.

ניתן היום ז' בחשון, תשס"ט (5 בנובמבר 2008) בהעדר הצדדים.

המזכירות תשלח העתקים לצדדים.

ניצה מימון-שעשוע, שופטת