ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אברהם דיין נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופט רענן בן-יוסף
המערער
אברהם דיין

נגד

המשיבה
מדינת ישראל

נוכחים: המערער בעצמו
ב"כ המשיבה עו"ד שגיב עוזרי

בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו בשבתו כבית-משפט לערעורים פליליים

פרוטוקול

המערער: אני יצאתי לעקיפה כשראיתי שהנתיב פנוי והיה מותר לי לעקוף שם. כשעקפתי את האוטובוס נהג האוטובוס ראה אותי ובכל זאת המשיך לנסוע, אני האטתי ונתתי לו לנסוע. לא נכון שהשוטרת אמרה לי לעצור בצד הכביש, לא היה שום מפרץ חניה, השיקול דעת שלה מוטעה כי היא נתנה לכל המכוניות מאחורינו לעקוף והיא סיכנה את התנועה.

עו"ד עוזרי: נכון שהתביעה ביקשה רק פסילה על תנאי. לא נפל פגם. לאור עמדת התביעה בבימ"ש קמא ולאור נסיבותיו האישיות של המערער כפי שציין בהודעת הערעור נפחית להפחתת מה ברכיב הפסילה.


פסק דין

ערעור על פסק דינו של בימ"ש לתעבורה בת"א-יפו (כבוד השופט ש' מלמד) אשר לאחר שמיעת ראיות הרשיע את המערער בעבירה לפי תקנה 47(ד) לתקנות התעבורה, דהיינו יציאה לעקיפה בדרך לא פנויה. המערער בנתיב תנועה ציבורי בהיותו נהג מונית, יצא לעקיפה של אוטובוס עומד בתחנה כאשר ממולו ולכיוונו נסע גרר של עיריית ת"א באופן שסיכן הן את הגרר והן את עצמו. בימ"ש קמא הרשיע את המערער לאחר שמיעת ראיות. עדותה של השוטרת אשר רשמה את הדו"ח ועדותו של המערער, מבחינה זאת עדות מול עדות ועל סמך ממצאי הגיון וקביעות מהימנות בחר להעדיף עדות השוטרת ולהרשיע את המערער.
לא אוכל בנסיבות תיק זה להתערב בקביעות העובדה וממצאי המהימנות שעל פניהם נכונים.
הערעור על הכרעת הדין נדחה.
עם זאת, בימ"ש קמא במסגרת הענישה הטיל על המערער עונש של פסילת מינימום של שלושה חודשים, למרות שב"כ התביעה עתר לעונש פסילה מותנית בלבד. נכון שתקנה 47(ד) לת"ת הינן עבירות לגביהן קיימת חובת פסילה של שלושה חודשים עפ"י התוספת השניה לת"ת, אבל בנסיבות עברו התעבורתי הקל של המערער, שהינו נהג רכב ציבורי, בהחלט אפשר שב"כ המדינה בכוונת מכוון, ביקש את העונש שביקש ועל בימ"ש קמא היה לפחות להתייחס לעניין ולומר שאין נסיבות מיוחדות המצדיקות הפחתה מעונש הפסילה המינימלי.
בנסיבות אלה עמדת המדינה בערעור לפני הינה ראויה והנני אפוא משנה את גזר דינו של בימ"ש קמא בהיבט הפסילה בפועל בלבד, כך שבמקום שלושה חודשי פסילה בפועל ירצה המערער עונש של חודש פסילה בפועל.
יתר רכיבי גזר הדין ישארו על כנם.
המערער יפקיד את רשיונו במזכירות ביהמ"ש לתעבורה בת"א-יפו ביום 1.6.12.

ניתן והודע היום כ"ז ניסן תשע"ב, 19/04/2012 במעמד הנוכחים.

רענן בן-יוסף, שופט


ניתנה והודעה היום כ"ז ניסן תשע"ב, 19/04/2012 במעמד הנוכחים.

רענן בן-יוסף, שופט


מעורבים
תובע: אברהם דיין
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: