ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בועז שאער נגד אדוה אביבה רפ :


בפני כבוד הרשמת בכירה סיגל אלבו

מבקשת

אדוה אביבה רפ

נגד

משיב

בועז שאער

בית משפט השלום בירושלים

החלטה

בפני בקשת רשות להתגונן כנגד תביעה בסדר דין מקוצר שהגיש המשיב כנגד המבקשת.

עניינה של התביעה הוא דרישה לתשלום חוב בגין ניתוח בעין ימין שביצע המשיב בבן זוגה של המבקשת. לטענת המשיב, התחייבה המבקשת לשלם סכום של 6,000 ש"ח בעבור הניתוח, אך שילמה למשיב סכום של 3,000 ש"ח בלבד ועל כן נותרה חייבת בתשלום 3,000 ש"ח נוספים.

בתצהיר התומך בבקשת הרשות להתגונן טוענת המבקשת, כי סוכם עם המשיב שתשלום הסכום של 6,000 ש"ח יהיה עבור ניתוח בשתי עיניים, בעוד שבפועל המשיב ניתח את בן זוגה בעין ימין בלבד. עבור הניתוח בעין ימין שולם למשיב סכום של 3,000 ש"ח ועל כן אין המבקשת חייבת למשיב סכום כלשהו. המבקשת מוסיפה וטוענת כי למשיב אין עילת תביעה נגדה שכן בן זוגה הוא שקיבל טיפול מהמשיב ולא המבקשת עצמה.

הואיל וטענות המבקשת עשויות להקנות לה הגנה לכאורה בפני התביעה, והואיל ואין פוסלים בשלב זה טענה רק בגין עניינים שבהוכחה, אני מורה על קבלת בקשת הרשות להתגונן..

לנוכח סכום התביעה היא תידון בסדר דין מהיר, ועל הצדדים לנהוג בהתאם להוראת תקנה 214ב' 1 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984 (להלן: "התקנות").
התובע ימציא לבית המשפט ולבעלי הדין את המסמכים שיש לצרף לכתב התביעה לפי תקנות 214ג ו-214ח לתקנות, בתוך 30 יום, וכן יפרע את הפרשי האגרה אותם עליה לפרוע על-פי דין.
הנתבעת תמציא לבית המשפט ולבעלי הדין את המסמכים שיש לצרף לכתב ההגנה בהתאם לתקנות 214ג ו-214ח לתקנות, בתוך 30 יום מיום קבלת מסמכי התובע כאמור.
היה והתובע לא יגיש את המסמכים ולא יפרע את הפרשי האגרה בחלוף פרק הזמן שנקצב כאמור תמחק תביעתו.

ניתנה היום, כ"ו ניסן תשע"ב, 18 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בועז שאער
נתבע: אדוה אביבה רפ
שופט :
עורכי דין: