ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אליהו אוזן נגד המוסד לביטוח לאומי :

ניתנה ביום 18 אפריל 2012

אליהו אוזן
המבקש

-
המוסד לביטוח לאומי
המשיב
בפני השופטת ורדה וירט ליבנה

בשם המבקש – עו"ד אמיר קמינצקי

בית הדין הארצי לעבודה

החלטה

  1. לפני בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית הדין האזורי בבאר שבע (השופט יוסף יוספי; בל 28268-01-12), בו נדחה ערעורו של המבקש על החלטת הוועדה הרפואית לעררים בנפגעי עבודה (להלן גם הוועדה) מיום 10.10.11.
  2. לפי טענת ב"כ המבקש, נפלו שלל טעויות משפטיות בהחלטת הוועדה אשר מחייבות את החזרת עניינו של המבקש לועדה בהרכב אחר. כך לטענתו, קביעת הוועדה אינה מתיישבת עם ממצאי בדיקת ה-EMG המעידים על פגיעה עצבית, הוועדה לא התייחסה לחוות הדעת של ד"ר ולן, והחלטתה לא היתה מנומקת די הצורך.
  3. לאחר שעיינתי בבקשה ובכל חומר התיק שבפני ובחנתי את טענות המבקש לא מצאתי מקום להתערב בפסק דינו של בית הדין האזורי וליתן רשות ערעור עליו. לא שוכנעתי מטענות ב"כ המבקש כי נפלה טעות משפטית בהחלטתה של הוועדה אשר יש בה כדי להצדיק את התערבותה של ערכאת הערעור.
  4. כפי שצוין בפסק דינו של בית הדין האזורי, הוועדה התכנסה בעניינו של המבקש פעמיים. היא רשמה בפניה את תלונות המבקש, ערכה לו בדיקה קלינית בה קבעה את ממצאיה לגבי הגבלת התנועה בקרסול, והתייחסה למסמכים רפואיים שהוצגו בפניה. הוועדה הפנתה את המבקש לצילום של הקרסול, וקבעה כי על פי הצילום השבר מחובר היטב בעמדה אנטומית. לכן, לאור ממצאיה, קבעה הוועדה כי אחוז הנכות שניתן לו תואם את מצבו, ולא מצאנו כי נפלה טעות משפטית בהחלטתה. אמנם, הוועדה ציינה כי היא עיינה במכתבו של ד"ר ולן, אולם מקובלת עליי מסקנתו של בית הדין האזורי כי בנסיבות אלה היא יצאה לידי חובת ההנמקה, משום שממצאיה שונים מהממצאים המפורטים בחוות הדעת. כמו כן אין מקום להתערב בהחלטת הוועדה שלא לקבוע אחוזי נכות בתחום הנוירולוגי, הואיל ומדובר בהחלטה שבשיקול דעתה הרפואי-מקצועי. אשר על כן, עיון בהחלטת הוועדה בשתי התכנסויותיה מלמד כי החלטתה היתה מנומקת כנדרש ולא נפל בה פגם משפטי המצדיק את התערבות ערכאת הערעור.
  5. סיכומו של דבר – בקשת רשות הערעור נדחית ללא צו להוצאות.

ניתנה היום, כ"ו ניסן תשע"ב (18 אפריל 2012) בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: אליהו אוזן
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: