ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אסתר עופר נגד ארז חבר :

רע"א 1899/12 - ב'

המבקשת:
אסתר עופר

נ ג ד

המשיבים:
1. ארז חבר

2. דוד גולן , עוד-נאמן

3. עזבון יולי עופר ז"ל

4. שריה עופר

5. בנק דיסקונט לישראל

6. הכונס הרשמי

בקשה לפטור מעירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

לפניי בקשה למתן פטור מהפקדת עירבון. הבקשה הוגשה במסגרת בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו, אשר בו נתקבלה בקשתו של המשיב 1 – המנהל המיוחד לנכסיה של המבקשת – לאשר לו לממש את נכס המקרקעין שבו מתגוררת המבקשת.

לאור מהות ההליך, שביסודו מצבה הכלכלי של המבקשת, ולאור מעמדם של הצדדים, באתי לבחון את הבקשה שלפניי לפי אמות מידה גמישות, כמקובל. איני מתעלם מהיותה של המבקשת תחת כינוס נכסים, וער אני להיקף חובותיה הנטענים. עם זאת המבקשת, המיוצגת על-ידי עורך-דין, הגישה בקשה החסרה פירוט ותיעוד מספקים, ושאין בה כדי לשכנע כי המבקשת אינה מסוגלת לגייס את כספי העירבון.

כך, למשל, המבקשת לא צירפה לבקשתה מסמכים רלוונטיים כגון חשבונות שוטפים, ולאחר עיון בחומר שלפניי נראה כי רמת חייה של המבקשת אינה כזו המצדיקה מתן פטור מלא מהפקדת עירבון. זאת ועוד: לא הוצגה תשתית הולמת לגבי האפשרות להסתייע בסביבה הקרובה. בכגון דא, כבר נפסק, לא די בטענות בעלמא, אלא יש להציג פירוט ראוי, נתונים ומסמכים (ראו בש"א 6411/11 שני נ' עו"ד חבר, נאמן לנכסי החייב (טרם פורסם, 3.10.2011); בש"א 9998/09 ונדר נ' בנק דיסקונט למשכנתאות בע"מ (טרם פורסם, 17.12.2009)). לא מיותר לציין בהקשר זה כי למבקשת חמישה ילדים בגירים, ואף לדבריה היא "נתמכת בסיוע משפחתי מדי פעם" (ראו גם הדו"חות המצורפים לתגובת המשיב 1).

לאור כל המקובץ, הריני לקבוע כי על המבקשת להפקיד בגדרי ההליך שבכותרת עירבון בסך של 8,000 ₪. העירבון יופקד תוך 21 ימים מיום המצאת החלטה זו, שאם לא כן יירשם ההליך לדחייה ללא הודעה נוספת.

ניתנה היום, כ"ו ניסן תשע"ב (18.4.2012).

גיא שני

ר ש ם


מעורבים
תובע: אסתר עופר
נתבע: ארז חבר
שופט :
עורכי דין: