ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יצחק אביזיז נגד גיל דן חברה לבנין בע"מ :

בית דין אזורי לעבודה בתל אביב - יפו

בפני כבוד הנשיא מיכאל שפיצר

המבקשת:
גיל דן חברה לבנין בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד פבל מורוז

נגד

המשיב:
יצחק אביזיז
ע"י ב"כ עו"ד יעל פרי

החלטה

1. בפני בקשה לביטול פסק דין שניתן ביום 5/1/2012 בהיעדר הגנה.

2. ואלו העובדות הצריכות לעניין:

3. ביום 24/10/2011 הגיש המשיב תביעה נגד המבקשת בשל זכויות המגיעות לו עקב תקופת עבודתו אצל המבקשת וסיומה. על כתב התביעה צויינה כתובת המבקשת הרשומה ברשם החברות, במושב עולש. לנתבעת נשלחו דרישה להגיש כתב הגנה תוך 30 ימים מיום שנמסרו לה כתבי בי-דין וכתב התביעה, ובאישור המסירה על דבר הדואר צויין: "לא נדרש". כן צויין כי דבר הדואר הוחזר לשלוח.

4. משלא הוגש כתב הגנה, ניתן ביום 5/1/2012 פסק דין על יסוד כתב התביעה (למעט פיצויי הלנה).

5. ביום 15/2/2012 הגישה המבקשת בקשה לביטול פסק הדין ונימוקיה כדלקמן:
א. חרף שהמען הרשום הינו אמנם במושב עולש, המבקשת העתיקה מענה לפתח תקוה והמשיב ידע זאת, שכן ביקר לא פעם במשרדי המבקשת וכן קיבל במען זה את תלושי שכרו.
רק ביום 24/1/2012 נודע למבקשת על קיום פסק הדין עת קיבלה לידיה מכתב דרישה של המשיב לתשלום הסכום האמור בפסק הדין. לפיכך, יש לבטל את פסק הדין מחובת הצדק שכן לא בוצעה המצאה כדין.
ב. למבקשת סיכויי הגנה טובים ולפיכך יש לבטל את פסק הדין גם מכוח שיקול דעת בית הדין, שכן לטענתה המשיב התפטר ולא פוטר, במועד 9/2010 חל שינוי בתנאי העסקתו ובסמכויותיו (חדל מלשמש כמנהל עבודה) ולפיכך אינו זכאי לחלק מן הסכומים שנתבעו על ידו, לרבות סכומי קה"ש וכיו"ב.
ג. לבקשה צורף תצהיר לתמיכה בטענות דלעיל מטעם מנהל החברה ובעליה, מר גיל דן.

6. המשיב התנגד לבקשה מטעמים כדלקמן:
א. ההמצאה של כתב התביעה והדרישה להגשת כתב הגנה היו כדין, בהתאם לתקנות.
ב. טענות ההגנה שבידי המבקשת הינן קלושות.

7. לאחר ששקלתי את טיעוני הצדדים, בחרתי ליתן משקל למדיניות בית הדין להעדיף הכרעה לגופו של ענין מקום בו ניתן לפצות את הצד השני. חרף שבוצעה המצאה כדין, שכן על המבקשת הוטלה חובה לעדכן מענה ברשם החברות, הרי שיש ליתן גם משקל לעובדה, אשר גובתה בתצהיר, ולפיה המבקשת כלל לא קיבלה לידיה את כתב התביעה ולכן לא הגישה הגנתה. לפיכך, החלטנו להיעתר לבקשה ולבטל את פסק הדין שניתן בהעדר הגנה.

8. יחד עם זאת, וכדי לאזן את זכויות המשיב, תשלם המבקשת סך 1,500 ₪ למשיב בגין הוצאות בקשה זו, בין היתר לנוכח מחדליה מלעדכן כתובתה ברשם החברות.

9. הבקשה תועבר לנשיא בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב או לסגנו, אשר ייקבע את סדרי הדין והמותב אשר יישמע דיון מוקדם בתיק דנן.

ניתנה היום ,16/4/12 בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יצחק אביזיז
נתבע: גיל דן חברה לבנין בע"מ
שופט :
עורכי דין: