ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אבו גוידר(עציר) נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופט אריאל חזק
העורר
נאיף אבו גוידר (עציר)

נגד

המשיבה
מדינת ישראל
נוכחים
העורר וב"כ עו"ד מוטי יוסף
ב"כ המשיבה – רס"ב אבנר אטון

בית המשפט המחוזי בבאר שבע

פרוטוקול

ב"כ העורר:
אני חוזר בנימוקים בערר , מדובר בעורר ללא עבר פלילי, והוא מתנדב למעלה מ10 שנים בתחנה בבאר שבע, וגם כשעצרו אותו הוא עדיין עם מדים. האישה נמצאת כאן באולם. אני הבנתי מהמשפחה שהאישה ביום שבת טרם הגיע לדיון וביקשה לבטל את המשפט, אני סבור שבנסיבות הללו ולאור העובדה לא מדבור בתיק חמור, ולא נגרמו לאישה חבלות, אני חושב שבית משפט קמא שגה. אני לא יודע מה בדיוק ה10 פעולות שציין החוקר בישיבה מאתמול, תיק שלכאורה ניראה מאוד פשוט, תלונה מה 10 פעולות מה התיק הזה מצריך 5 ימים של חקירה כאשר מדובר באדם שמכחיש, ואני סבור שבמכלול וכמו גם התייצבות האישה, יהיה אפשר לשחרר, נמצאים כאן משפחה אנשים אחראים. בית משפט יכול לשאול אותה אם מישהו אילץ אותה להגיע, לחילופין יש מקום לצמצם, אפשר לקבוע עד למחר, קראתי את ההחלטה, יש הצהרת שוטר שלפיה יערכו פוליגרף, אני כמעט בטוח שהמשטרה לא תעשה שום בדיקת פוליגרף, החוקר ליאור שחר עם כל הכבוד הראוי לו ברור לי שהוא לא יעשה כלום. למרות שאני הראשון שאשמח שיעשו בדיקה.
הם גרים בנבטים, בפזורה, יש כאן את בן דודו שמוכן לקחת אותו תחת חסותו ומוכן להפקיד כסף, גם הבן שלו נמצא כאן.

ב"כ המשיבה:
אני רואה בעניין זה שהאישה נמצאת כאן, אני מבקש כנציג המשטרה, יש לי את הזכות לבקש שהיא לא תהיה בדיון כאן. אני מפנה את בית המשפט בעניין הזה לעדות השלישית של המתלוננת בשורה 7.

ב"כ הצדדים:
מסכימים שהמתלוננת תצא מהאולם.

ב"כ המשיבה:
בבוקר בוצעו כבר 3 פעולות.
המעצר שהיה אתמול שזה נשמע 5 ימים זה נשמע הרבה, ובפועל זה רק יומיים, אתמול היה מוצ"ש, הדיון בלילה, היום אנחנו נמצאים כאן עוד יום חלף, יום רביעי נהיה כאן ועוד יום חלף ולכן נשארו יומיים.
אני מבקש מבית המשפט לדחות את הערר מכיוון שמדובר במסוכנות גבוהה, יש חשד לשיבוש הליכים, יש פגיעות. יש סימנים של דם.
על כן מבקש מבית משפט לדחות את הערר. כי מדובר במסוכנות גבוהה.

ב"כ העורר:
כאשר נציג המשטרה טוען שכבר אתמול נעשו 3 פעולות, מפנה את בית המשפט לשורה 15.
החקירה לא מסתיימת כאשר מגיעים לבית משפט, לבא ולציין שה - 5 ימים הללו רק יומיים, אני חושב שיש מקום לשקול את הבקשה שלנו. אני חושב שיש אפשרות לצמצם את ימי המעצר. ושיהיה עד מחר במעצר.
גם לו יש סימן של דם ופציעה בשפה התחתונה.

ב"כ המשיבה:
הפעולות שבוצעו אינן דווקא הפעולות שמחייבות הותרת החשוד, קיימות פעולות אחרות שטרם בוצעו.


החלטה
מדובר בערר על החלטת כבוד השופט טישלר מבית משפט השלום בבאר שבע מיום 14/04/12 שבה הורה על הארכת מעצר העורר.
העורר נעצר ביום 14/04/12 בשעה 06:09 בחשד לתקיפת אשתו. על פי האמור בבקשה ביום 14/04/12 תקף העורר את אשתו והותיר בה סימני אלימות וכן נקט בה אלימות שבוע קודם לכן.
בהחלטתו מיום 14/04/12 הורה כבוד השופט טישלר על מעצר המשיב עד ליום 18/04/12 בשעה 13:00.
בכתב הערר ובטיעוניו בפני, טען ב"כ העורר כי מדובר בעורר שהינו מתנדב במשטרת ישראל, חסר כל עבר פלילי, ולדבריו יש ליתן משקל לעובדה זו.
ב"כ המשיבה מצדו ביקש להותיר את החלטת בית משפט קמא על קנה.
עיון בחומר הראיות מעלה כי קיימות ראיות הקושרות את העורר לעבירות המיוחסות לו, ולצורך כך די אם נציין כי במהלך חקירתה הראשונה של המתלוננת זיהתה החוקרת סימני דם על שרוול חולצתה וחתך קטן שנראה כטרי בחך שמאל של המתלוננת. במהלך הדיון בפני ציין ב"כ המשיבה כי המשיבה טרם השלימה פעולות החקירה שיש בדעתה לבצע.

בכלל נסיבות העניין לאור אופי הראיות העומדות כנגד המשיב ולאור החשש משיבוש הליכי חקירה כפי שעולה מתוך התיק, לא מצאתי גם החלטת כבוד השופט טישלר ולפיכך הערר נדחה.

ניתנה והודעה היום כ"ג ניסן תשע"ב, 15/04/2012 במעמד הנוכחים.

אריאל חזק, שופט


מעורבים
תובע: אבו גוידר(עציר)
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: