ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין היתם עואודה נגד נעים עומר מוחמד :

בפני כבוד השופטת רים נדאף

התובעים

  1. היתם עואודה
  2. אכרם עואודה
  3. חסנין עואודה
  4. קאסם עואודה

נגד

הנתבע
נעים עומר מוחמד

בית משפט השלום בטבריה

החלטה

1. בפניי בקשה לביטול פסק הדין שניתן על ידי ביום 6.12.11 (להלן: "פסק הדין") בו דחיתי את התביעה, בין היתר, בשל העדר הופעה מטעם התובעים לישיבת ההוכחות שהייתה קבועה באותו יום.

2. ב"כ התובעים טוען כי יש לבטל את פסק הדין מחובת הצדק, ולחילופין לפי שיקול הדעת המסור לבית המשפט. ב"כ הנתבע מתנגד לבקשה.

3. כפי שנקבע בפסק הדין, התובעים זומנו כדין לישיבת ההוכחות שהייתה קבועה ביום 6.12.11 לפי זימון שנשלח לבא כוחם הקודם של התובעים עו"ד מוראד מוסטפא ביום 13.5.11 בהתאם לאישור המסירה בתיק. בנסיבות אלו פסק הדין ניתן כדין, לפיכך אין לבטלו מחובת הצדק.

4. באשר לביטול פסק הדין משיקול דעת, הלכה פסוקה היא כי בבואו של בית המשפט להכריע בבקשה לביטול פסק דין שניתן בהעדר עליו לשקול שני שיקולים, הראשון- סיבת המחדל של המבקש ואשר הביאה למתן פסק הדין נגדו, והשני- סיכויי הצלחתו של המבקש בהליך המשפטי. כן נקבע בפסיקה כי יש ליתן לשיקול השני את המשקל המכריע, מתוך מטרה לתת לכל בעל דין את יומו ולהגיע לחקר האמת, תוך ידיעה כי ניתן לפצות את הצד שכנגד באמצעות חיוב המבקש בהוצאות לטובתו.

5. המבקשים בבקשתם לא התייחסו כלל לסיבת המחדל מלהופיע לדיון ההוכחות, ובא כוחם הנוכחי הסתפק בהעלאת הטענה כי קבל את ייצוג התובעים בתיק הנדון בבוקר יום ההוכחות ולא ידע על הדיון הקבוע. התובעים לא התייחסו לעובדה כי בא כוחם הקודם זומן כדין לישיבה. אני רק יכולה לשער כי חילופי עורכי דין מצד התובעים בפעם השנייה או השלישית בתיק היא שהביאה לתוצאה של אי הופעה לישיבת ההוכחות, וכמובן שהאחריות בגין כך מוטלת על התובעים עצמם או באי כוחם השונים.

6. יחד עם זאת אינני רואה כי מחדליהם דלעיל של התובעים הם כה חמורים עד כדי נעילת שערי בית המשפט בפניהם, במיוחד כשניתן לרפות את הפגם שבמחדלים אלו על ידי חיובם של התובעים בהוצאות הצד שכנגד.

7. באשר לסיכויי הזכייה בהליך, עולה מעיון בכתב התביעה ותצהירי העדות הראשית כי לתובעים יש עילת תביעה לכאורה כנגד הנתבע, ומן הראוי לדון בתביעה לגופה ולתת לכל בעל דין את יומו.

8. לאור כל האמור לעיל אני מורה על ביטול פסק הדין בתנאי כי התובעים ישלמו המחצית הראשונה של האגרה ששולמה בחוסר עד יום 30.4.12, אחרת יישאר פסק הדין על כנו. התובעים ידאגו לשלם את המחצית השנייה של האגרה עד 7 ימים לפני מועד ההוכחות שייקבע ויישלח.

9. אני מחייבת את התובעים ביחד ולחוד לשלם לנתבע הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך 3,000 ₪, ומורה למזכירות להעביר סכום זה לב"כ הנתבע מתוך הפיקדון בתיק, ואת היתרה לזקוף לחשבון האגרה ששולמה בחוסר בתיק. כן יהיה על המזכירות להוציא לתובעים שובר תשלום על יתרת המחצית הראשונה של האגרה ששולמה בחוסר.

10. המזכירות תעדכן את ייצוג התובעים על ידי עו"ד באסל עואוודה כאמור בבקשותיו האחרונות.

ניתנה היום, כ"ג ניסן תשע"ב, 15 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: היתם עואודה
נתבע: נעים עומר מוחמד
שופט :
עורכי דין: