ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חנן גלעד נגד פיינר יערית :

בפני כבוד השופטת רבקה איזנברג

תובעים

1.חנן גלעד
2.בתיה גלעד כהן

נגד

נתבעים

1.פיינר יערית
2.ש. שלמה השכרת רכב

התובעת שכנגד ש.שלמה השכרת רכב

נגד

הנתבעות שכנגד בתיה גלעד כהן
איי.די.אייחברה לביטוח בע"מ

בית משפט לתביעות קטנות בקריית שמונה

פסק דין

1. פסק-דין זה ניתן על דרך הפשרה, לפי סעיף 79א' לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], תשמ"ד – 1984 וזאת מכוח הסכמת הצדדים,כמפורט בפרוטוקול מהיום.

2. בראשית הדברים אדגיש, כי בעובדה שהצדדים הסכימו והסמיכו את בית המשפט להכריע על דרך הפשרה, יש להצביע על כל אחד מן הצדדים כמי שמבקש לסיים את הסכסוך בדרך של פשרה ולא בהכרעה שיפוטית חדה ונוקבת, אשר יהיו בה קביעות וממצאים חד משמעיים ביחס למי מהצדדים.

כפי שהובהר והוסכם על ידי הצדדים, פס"ד זה אשר ניתן על דרך הפשרה אינו מנומק. בעניין זה אזכיר את ההלכה כי מוטב שפס"ד על דרך הפשרה לא ינומק בשל מורכבות השיקולים העומדים בבסיסו ואשר אינם ניתנים למדידה ומשקל (ראה רע"א 3876/01 פלסט בע"מ נ. שיטרית, שם סקר בית המשפט את הבסיס להלכה זו).

2. על יסוד המסמכים שבתיק, לאחר שמיעת הנהגות והתרשמות ממהימנותן ובשים לב לתקנת התעבורה הרלוונטית,שוכנעתי כי הן לתובעת 2 והן לנתבעת 1 אחריות להתרחשות התאונה, אם כי אחריותן אינה בשיעורים שווים.
בהתייחס לסכומי הנזק שנתבעו ושצורפו מסמכים להוכחתם, אני מחייבת את הנתבעות ביחד ולחוד לשלם לתובעת סכום של 2,847 ₪. כמו כן אני מחייבת את הנתבעות שכנגד ביחד ולחוד,לשלם לתובעת שכנגד סכום של 3,948 ₪.

בנסיבות העניין,אינני מוצאת מקום ליתן צו להוצאות.

ניתן היום, כ"ג ניסן תשע"ב, 15 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: חנן גלעד
נתבע: פיינר יערית
שופט :
עורכי דין: