ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אברהם ברדוגו נגד דראי :


בפני רשמת - כבוד השופטת אסתר נחליאלי חיאט

מבקשים

אברהם ברדוגו

נגד

משיבים

דוד דרעי

בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו

החלטה

את הבקשה להארכת מועד להגשת כתב הגנה עד לאחר החלטה בבקשה לסילוק על הסף ראיתי לדחות, ולא ראיתי לשנות את ההחלטה שניתנה ביום 25.3.12 בה הוריתי לנתבע להגיש כתב הגנה תוך 30 ימים.
לציין כי התובענה הוגשה במקור לבית המשפט השלום ולאחר שהוגשה בקשה לסילוק על הסף ראה בית המשפט להעביר את התובענה לבית משפט זה לפי סעיף 79א' לחוק בתי המשפט, מחמת חוסר סמכות ענינית.
עתה מבקש הנתבע לדחות את מועד הגשת כתב ההגנה עד החלטה בטענות נוספות שהעלה בנסגרת בקשתו לסילוק על הסף.

כאמור לא ראיתי להעתר לבקשה.
ברע"א 10277/06 משה בובליל נ' עו"ד חיים אינדיג (5.2.07) נקבע כי בקשה להארכת מועד להגשת כתב הגנה מאחר שהוגשה בקשה לסילוק על הסף, תתקבל רק במקרים יוצאי דופן, ובהתקיים שני תנאים מצטברים: "...ראשית, נראה על פני הדברים שיש סיכוי סביר לטענה הדיונית המקדמית; שנית הנתבע או המשיב חייב להשקיע משאבים רבים ביותר, שאינם פרופורציונליים בנסיבות העניין, על מנת להתגונן לגופם של דברים וכל עוד לא הוכרעה טענתו המקדמית. היחס בין שני התנאים האמורים ניתן להגדרה כמקבילית כוחות... כלומר, ככל שמשקלו של אחד מבין שני התנאים רב יותר ניתן יהיה להסתפק במטען נמוך יותר לגבי התנאי האחר" (פיסקה 9).
במקרה דנא, אחת מטענות לסילוק על הסף של התובענה 'תוקנה' והדיון ממילא הועבר לבית המשפט המוסמך, ואשר לשאר הטענות העולות במסגרת הבקשה ובין השאר התיישנות, שיהוי, מעשה בי-דין וכו', הרי גם אם היו סיכויים סבירים לטענות המבקש בבקשה לסילוק על הסף - ואינני קובעת שכך שכן די לעיין בבקשה ולראות כי היא כוללת טענות עובדתיות לשאלת מועד סיום השותפות שאלה רלוונטית לטענת ההתיישנות, כדי להתרשם שאין לטענות המבקש סיכוי כה טוב באופן מובהק המצדיק את הבקשה - כלל לא שוכנעתי בהתקיים התנאי השני, קרי, כי המבקש נדרש להשקיע משאבים בלתי פרופורציונאליים בהגשת כתב ההגנה.
יודגש כי טענות סתמיות כמו "לא יהא זה צודק וראוי לחייב את המבקש להכנס להוצאות רבות..." (סעיף 69 לבקשה), אינן מבססות את הטענה כי הגשת כתב ההגנה כרוכה בהשקעה בלתי פרופורציונאלית, וממילא מצאתי כי טענות אלה נטענו באורח סתמי.

בנסיבות אלה אני דוחה את הבקשה להארכת מועד להגשת כתב הגנה.
את כתב ההגנה יש להגיש כפי שהוריתי בהחלטתי מיום 25.3.12 קרי, תוך 30 ימים.
למען הזהירות אאפשר הגשת כתב ההגנה עד ליום 2.5.12.

ניתנה היום, כ"ג ניסן תשע"ב, 15 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.

אסתר נחליאלי-חיאט, שופטת, רשמת בית המשפט המחוזי


מעורבים
תובע: אברהם ברדוגו
נתבע: דראי
שופט :
עורכי דין: