ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרדכי שמאי נגד ביטוח ישיר חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד הרשם הבכיר אבי כהן

תובעים

מרדכי שמאי

נגד

נתבעים

ביטוח ישיר חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בתל אביב - יפו

החלטה

נוכח טענות הנתבעת לגבי העובדות הנטענות בכתב התביעה בדבר תאונת הדרכים, אני מורה לתובע להגיש (לתיק עם עותק ישירות לצד שכנגד) בתוך 7 ימים תצהיר ובו פירוט נסיבות התאונה, כאשר בתצהיר מתבקש התובע לפרט היטב את אופן התרחשות התאונה (לרבות תיאור זירת ומקום התרחשות התאונה, פירוט מספר כלי הרכב המעורבים בתאונה ופירוט כללי של מיקומי וסדר הפגיעות של כלי הרכב ו/או של הולכי הרגל המעורבים זה בזה), לציין כמה נוסעים (לרבות נהג) היו ברכב הרלוונטי ומי מהם סבלו נזקי גוף באירוע. יש לצרף לתצהיר מסמכים אובייקטיביים רלוונטיים התומכים בגרסה המוצהרת, דוגמת: מסמכי חקירת משטרה, מסמכי פינוי באמבולנס מזירת התאונה, מסמכי כיבוי אש ועוד.

בשלב זה, נוכח תוכן הכחשת החבות ע"י הנתבעת ומבלי שיהיה בכך כדי לפגוע בטענות הנתבעת במישור החבות, לא ייפוצל הדיון בתביעה בין מישור החבות לבין מישור הנזק, ותידון / תוכרע הבקשה שעל הפרק למינוי מומחים.

בנוסף, מאחר שממועד התאונה ועד היום חלפו פחות מחמישה חודשים, כאשר ברגיל נכות רפואית מתגבשת בתוך שנה ממועד התאונה, יש להמתין עם ההכרעה בבקשה למנות מומחה רפואי בתחום האורטופדיה, והתובע מתבקש לעתור למתן החלטה בעניין (בצירוף כל מסמך רפואי קביל חדש שיהיה, ככל שיהיה) לאחר יום 1.12.12.

בנסיבות מבוטלת התזכורת הפנימית האחרונה שהוחלטה/שנקבעה בתיק, ובמקומה נקבעת תזכורת פנימית חדשה ביום 30.12.12.

ניתנה היום, כ"ג ניסן תשע"ב, 15 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מרדכי שמאי
נתבע: ביטוח ישיר חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: