ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד מחמוד אבו פרחה :

48549-09-11
בפני כבוד השופט חיים לי-רן
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
מחמוד אבו פרחה


נוכחים:
ב"כ המאשימה: עו"ד מיכל מזרחי
הנאשם וב"כ עו"ד מחמוד רבאח
מתורגמן בית המשפט מר מיסק

בית משפט השלום בירושלים

פרוטוקול

ב"כ המאשימה: אבקש לתקן את כתב האישום ע"י מחיקת העבירה של חבלה במזיד ברכב.


החלטה

כתב האישום יתוקן כמבוקש, התיקון יעשה בגוף כתב האישום.

ניתנה והודעה היום י"א ניסן תשע"ב, 03/04/2012 במעמד הנוכחים.

חיים לי-רן , שופט

ב"כ הצדדים: הגענו להסדר טיעון לפיו המשיב יודה במיוחס לו כפי שהודה בישיבת בית המשפט מיום 07/12/11, יורשע וייגזר עליו עונש מוסכם של 6 חודשי מאסר לריצוי בעבודות שירות.
אמנם מדובר בעבירה חמורה של נסיון לתקיפת שוטרים, חומרת הארוע מתגברת גם נוכח העובדה שהנאשם הודה כי היה בעצבים, ראה שוטרים מולו ופרק את חמתו לעבר השוטרים.
הנאשם: הבנתי את ההסדר, הוא מקובל עלי ואני מודה בעובדות כתב האישום.

ב"כ המאשימה: חומרה נוספת של הארוע נוכח החלק האחרון של הארוע, הנאשם התקרב בצורה מאיימת לעבר הכוחות מה שגרם למפקד הכח לבצע נוהל מעצר חשוד.
לנאשם הרשעה קודמת, בעבירה של גניבה.
עם זאת נוכח הנסיבות שהובאו בפנינו, רצונו של הנאשם להביע חרטה ולקצר בזמנו של בית המשפט, סבורים שההסדר ראוי מאוזן ויש לכבדו.

אבקש לשחרר את העדים.

ב"כ הנאשם: חשוב להדגיש כי לא מדובר בעבירת תקיפת שוטרים או נסיון תקיפת שוטרים במובן הקלסי בירושלים. כל הנסיבות שהביאו לארוע נשוא העבירה בה הודה הנאשם בסופו של יום, הוא תחילתו בכך שהנאשם עבד עם אחיו עבודה נוספת, האח נקלע לקשיים כספיים, במשך 4 חודשים לא שילם לו את המשכורת שלו, נפגשו באותו מקום ליד תחנת הדלק ליד הכפר עיסוויה כדי ליישב את הסכסוך. הנאשם היה שרוי בלחץ כלכלי עצום, מדובר באב לילד בן 3.5 אשתו בהריון בחודש השביעי. כל הרקע של המעשה שביצע על מנת להעצר. וזה גם מה שעולה מהודעתו שנמסרה במשטרה. אבקש להגישה לכבוד בית המשפט כך שאי אפשר לבוא ולהגיד שמדובר בעבירה שבוצעה על רקע אדאולוגי. כל הרקע למעשה היה מצוקה כלכלית. המצוקה הכלכלית החריפה מאז שהנאשם הסתבך בתיק הזה. הוא מצוי במעצר בית מלא, נכון שנתנו לו חלון לחפש עבודה, לא מצא עבודה במסגרתה המפקח יכול להשגיח עליו ולחתום ולאשר שהוא מוכן להשגיח עליו למרות התיק הפלילי, זה המצב עד היום.

הנאשם: אני באמת מצטער על מה שקרה, וכל מה שקרה זה בגלל שהייתי קצת עצבני בגלל כסף. האמת לא התכוונתי לפגוע בשוטרים, רציתי שיעצרו אותי ושיראו שנעצרתי בגללם ואין לי כסף לשכירות ובמה לחיות.

פסק דין
על יסוד הודאתו של הנאשם בעובדות כתב האישום המתוקן, אני מרשיעו בעבירה של ניסיון לתקיפת שוטרים בנסיבות מחמירות על פי העובדות המפורטות בכתב האישום ובהודעת הנאשם מיום 07/12/11 בפני, ועל יסוד הסדר הטיעון אליו הגיעו הצדדים, אני גוזר על הנאשם את העונשים הבאים:
א. 6 חודשי מאסר שירוצו על דרך עבודות שירות בכפוף לחוות דעתו של הממונה על עבודות השירות שתועבר אלי עד יום 15/05/12.
ב. שני חודשי מאסר בהם לא יישא אלא אם בעוד שנתיים מהיום יעבור עבירה שעיינה שימוש באלימות כלפי שוטרים.
ג. ניתן ליצור קשר עם הנאשם באמצעות טלפון: 054-5881793 או באמצעות ב"כ עו"ד מ' רבאח: 02-6289915 (פקס).
עם קבלת חוות הדעת אעבירנה לצדדים כחלק מפסק הדין.
הבהרתי לנאשם כי אם לא יתייצב לראיון שיקבע לו או אם יימצא בלתי מתאים לריצוי העונש, יומר העונש בעונש של מאסר ממש.

ניתנה והודעה היום י"א ניסן תשע"ב, 03/04/2012 במעמד הנוכחים.

חיים לי-רן , שופט

ב"כ הנאשם:
אבקש לבטל את מעצר הבית של הנאשם, על מנת לאפשר לו לאגור כסף ל-6 חודשי עבודות שירות בהן לא יעבוד ממש, על מנת לאפשר לו לעבוד.
הנאשם נמצא במעצר בית מאז 09/11.
לא נרשמו הפרות של תנאי שחרורו. ניתן לו חלון כדי למצוא עבודה אך הוא לא מצא כזו.
הרקע לביצוע העבירה אינו אדאולוגי אלא מצוקה כלכלית ושיקול דעת לקוי.

ב"כ המאשימה: בנוגע לבקשה לביטול מעצר הבית אנו מתנגדים לבקשה משני טעמים. הטעם הראשון בדיון ביום 22/02/12 ביקש הנאשם לבטל את מעצר הבית ולהרחיב את חלון היציאה מהבית על מנת למצוא עבודה. ניתנה הרחבה כזו עד לשעה 14:00 עם זאת הנאשם לא מצא עבודה עד ליום זה. הטעם השני, חלק מההסדר כולל חצי שנה עבודות שירות, ומשכך אנו לא רואים סיבה לאפשר גם תחילת עבודות, או לחילופין לבטל את מעצר הבית. חשוב להדגיש בענין זה, שככל שהנאשם יביא אישור כפי שהציע בית המשפט ממעסיק שמוכן לפקח עליו ולהיות ער למצב, אנו נשקול את זה בהתאם.
חברי התייחס לתסקירים חיוביים, תסקיר המעצר מיום 17/11/11 (מצטטת). מתייחסים להעדר לקיחת אחריות, עצבנות, גם משיחה עם הוריו תיארו את מחמוד כבחור עצבני ולכן חשוב לתת גם לכך את הדעת, משכך אנו מתנגדים.
נבקש להקדים כמה שניתן את תחילת ריצוי עבודות השירות.

החלטה

לאחר ששמעתי את טיעוני הצדדים, ולאחר שנתתי דעתי לנסיבות ביצוע העבירה, סבור הייתי כי בחלוף כ-6 חודשים בהם נתון הנאשם במעצר בית, יש מקום עתה לבטל את מעצר הבית בעיקר כדי לאפשר לנאשם לארגן מחדש את חייו ולמצוא לעצמו מקור פרנסה בכלל ולקראת ריצוי עונש המאסר בעבודות שירות בפרט.

ניתנה והודעה היום י"א ניסן תשע"ב, 03/04/2012 במעמד הנוכחים.

חיים לי-רן , שופט

קלדנית: גלית.ט.

ניתנה והודעה היום י"א ניסן תשע"ב, 03/04/2012 במעמד הנוכחים.

חיים לי-רן , שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: מחמוד אבו פרחה
שופט :
עורכי דין: