ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ראיק סלטי נגד אגף המכס והמע"מ - נצרת :

ע"מ 13072-05-10 סלטי נ' אגף המכס והמע"מ - נצרת

מערערים

ראיק סלטי
א.ר.ס. מערכות בע"מ

נגד

משיבים

אגף המכס והמע"מ - נצרת

בית המשפט המחוזי בנצרת בשבתו כבית-משפט לערעורים אזרחיים

החלטה

המבקשים הגישו ערעורים על החלטת המשיב להטיל כפל מס וקנס בשל אי ניהול ספרים. ביום 23.5.2011 דחיתי את שני הערעורים (שהדיון בהם אוחד), משום העדר התייצבות מטעם המבקשים. על כך באה בקשתם לביטול פסק הדין, אותה קבעתי לשמיעה, אלא שגם לישיבה זו לא התייצב נציגם. לכן הותרתי את פסק הדין על כנו. אחר כך באה בקשה נוספת לביטול פסק הדין, כשהמבקש טוען, כי ביום שנועד לשמיעת הבקשה לביטול החלטה הוא היה בהיכל המשפט, אך הופנה לאולם משפטים אחר.

המשיב מתנגד לביטול פסק הדין. הוא מפנה להתנהגותם הקלוקלת של המבקשים לאורך כל המשפט, ולכך שלא עומד להם סיכוי של ממש בערעורם.

פסק הדין שדחתה את הערעורים ניתן כדין, בהעדר התייצבות מטעם המבקשים. לכן אין מקום לביטולו מחמת הצדק, כי אם לפי שיקול דעתו של בית המשפט. בכגון דא יש לראות, מחד, את הטעם שהביא לכך שהמערערים לא התייצבו לדיון, ומאידך – סיכויי הערעורים להתקבל.

המבקשים כלל לא נתנו הסבר לאי הופעתם לראשונה, בעת שניתן פסק הדין, כי אם לאי הופעתו של מר סלטי בדיון שקבעתי בבקשה לביטול פסק הדין. יוצא שאין בפיהם כל הסבר לאי התייצבותם במועד הקובע, הוא מועד מתן פסק הדין.

וגם לסיכויי הערעורים להתקבל לא נתנו המערערים את דעתם בבקשתם. מכל מקום, כעולה מתגובת המשיב, המערער פועל כעוסק מזה שנים, בלא שיפתח תיק אצל מע"מ, ובתוך כך הוא מוציא חשבוניות על שם אדם אחר. בהמשך הוא פתח חברה והחל פועל דרכה, אלא שגם היא לא נרשמה אצל מע"מ, והנה בכל זאת מוציאה חשבוניות שלא כדין. על רקע הדברים הללו הועמדו המערערים לדין על הוצאת חשבוניות שלא כדין, והורשעו לפי הודאתם, ועתה תלוי ועומד נגדם אישום נוסף, במשפט שטרם נסתיים.

נוכח כל הדברים הללו אינני רואה סיכוי של ממש לערעורים, ככל שהם מכוונים לעצם הטלת כפל המס והקנס.

עם זאת, כיוון שהטלתם של אלה כרוכה בשומה שקבע המשיב, וזו שנויה, מן הסתם, במחלוקת, ראיתי ליתן להם את יומם על מנת לשכנע במופרכות של גובה הקנס וכפל המס. מן הצד האחר, משום התנהגותם של המערערים לאורך המשפט, וכיוון שלא נתנו כל הסבר לאי הופעתם לראשונה, בעת שניתן פסק הדין, את ביטולו אתנה בתנאים, שישקפו נסיבות אלה.

סוף דבר הנני מבטל את פסק הדין, ובתנאי שהמערערים ישלמו למשיב הוצאות משפט, כל אחד בסך של 5,000 ₪ (סה"כ 10,000 ₪), וכן יפקידו סך 15,000 ₪ כל אחד (סה"כ 30,000 ₪), מהם יוכל המשיב להיפרע את הקנס וכפל המס, אם ייכשלו הערעורים.

כל אלה ישולמו בתוך 30 יום מהיום, שאם לא כן ייותר פסק הדין על כנו.

אם ישולמו הסכומים הנ"ל – יפנו בעלי הדין לבית המשפט על מנת לקבוע המשך דיון בערעורים.

ניתנה היום, כ"ג ניסן תשע"ב, 15 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ראיק סלטי
נתבע: אגף המכס והמע"מ - נצרת
שופט :
עורכי דין: