ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מחאג'נה(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

בפני כבוד השופט רון שפירא

עותר

אסעד מחאג'נה (אסיר) ת.ז. XXXXX968

נגד

משיבים

  1. משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
  2. מדינת ישראל

בית המשפט המחוזי בחיפה

החלטה

העותר מרצה עונש של 20 חודשי מאסר שנגזר עליו ביום 14/11/11 בת"פ 46777-06-11 של בית המשפט המחוזי בחיפה (יצוין כי תקופת המאסר נמנית מיום 21/6/11, מועד מעצרו. היום, 15/4/12, הגיש העותר עתירה בה הוא מבקש כי ביהמ"ש יורה על הוצאתו לחופשה לצורך השתתפות בטקס החתונה של ביתו המתקיים ביום 19/4/12. יצוין כי לעתירה לא צורפה הזמנה או אסמכתא אחרת.

בעתירה טוען העותר כי פנה לשב"ס עוד בחודש פברואר בבקשה לאשר את יציאתו לחתונה ורק בערב פסח קיבל תשובה שלילית לפיה נדחתה בקשתו עקב חוות דעת שלילית של ועדת אלמ"ב. כעת הוגשה העתירה עם בקשה לקים דיון קודם ליום החתונה.

לא ברור מדוע לא פנה העותר לבית משפט מוקדם יותר כדי לזרז את הליך קבלת החלטת שב"ס בעניינו. עותר אינו רשאי להמתין עד לרגע האחרון ולכפות על ביהמ"ש לוחות זמניים בלתי אפשריים לקיים דיון בענינו. ראה לעניין זה על דרך ההשוואה:
רע"פ 4073/05 יוסף אסרף נ' מ"י, פורסם באתר האינטרנט של בתי המשפט ביום 27.4.95;
רע"פ 2669/04 לוי נ' מ"י, פסק דין מיום 17.3.04, פורסם באתר האינטרנט של בתי המשפט.

על זאת יש להוסיף כי גם שב"ס וגם הפרקליטות אמורים להגיש תגובות לעתירה. נדרש זמן סביר כדי לבחון את ההיבטים השונים הקשורים בהוצאת אסיר לחופשה וזאת כדי להגיש תגובה לביהמ"ש. אין כל סיבה להגיש עתירה באופן בו לא ניתן יהיה לערוך את הבירור המתאים, כפי שמתחייב הדבר כדי להגן על שלום הציבור מהצד האחד ולשמור על זכויותיו של העותר מהצד השני.

בנסיבות אלו, בשים לב ללוחות הזמנים של הגשת העתירה, אני מורה כדלקמן:

אני מורה לשב"ס ולפרקליטות להגיש תגובה בכתב לעתירה עד ליום 17/4/12 שעה 12:00 ולהעביר עותק מהתגובה לב"כ העותר שיוכל להגיב בכתב עד ליום 18/4/12 שעה 12:00.

החלטה בעתירה תינתן על בסיס העתירה והתגובות בכתב וללא קיום דיון במעמד הצדדים, וזאת עקב אילוצי הזמן שנובעים מהגשת העתירה מספר ימים לפני החתונה.

המזכירות תודיע ההחלטהזו בדחיפות לעותר באמצעות בא כוחו וכן לפרקליטות ולב"כ שב"ס.

ניתנה היום, כ"ג ניסן תשע"ב, 15 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מחאג'נה(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: