ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין כהן(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

בפני כבוד סגן הנשיא אברהם אברהם

עותרים

ירון כהן (אסיר)

נגד

משיבים

1.משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
2.מדינת ישראל

בית המשפט המחוזי בנצרת בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

החלטה

ביום 5.4.2012 החליטה ועדת השחרורים על דחיית הדיון בבקשתו של העותר להשתחרר על תנאי, ליום 16.4.2012 (מחר), כיוון שלא עמדה לפניה חוות דעת בעניינו של קרבן העבירה. היא הביאה בחשבון שיקוליה את העובדה, שממילא עתיד העותר לשהות בחופשה בחג הפסח.

על החלטה זו מלין העותר, בעתירה שהגיש על החלטה זו. לשיטתו היה על ועדת השחרורים לשחרר אותו על אתר, ולא לדחות את הדיון בעניינו.

העתירה הוגשה ערב חג הפסח, והונחה בסל המשימות שלי רק היום, קרי יום לפני הדיון שנועד להתקיים אצל ועדת השחרורים. מכל מקום, אף אם היתה הבקשה מונחת לפניי (בסל) במועדה, לא היה בכך כדי להועיל, כיוון שבפגרת הפסח אין מתכנס הרכב של בית המשפט, כי אם שופט תורן.

אשר לעתירה גופה, כיוון שאנו מצויים יום לפני מועד הדיון אצל ועדת השחרורים, וכיוון שההתכנסות הבאה של הרכב שופטים בבית משפט זה השומע עתירות אסירים היא בעוד יומיים (17.4.2012), העתירה מתייתרת. יתייצב נא העותר מחר אצל ועדת השחרורים, שתקיים בעניינו דיון ותחליט לפי חוכמתה.

מעבר לכך אציין, כי החלטתה של הועדה, שדחתה את המשך הדיון בכשבוע ימים, הינה סבירה, נוכח העובדה שבמהלך אותו שבוע שהה העותר בחופשה (בחג הפסח).

סיכומם של דברים הנני מוחק את העתירה.

ניתנה היום, כ"ג ניסן תשע"ב, 15 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: כהן(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: