ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מיאדסה נגד תייסיר מואסי :

בקשה מס' 8
בפני כבוד השופט חננאל שרעבי

מבקש

זכי אבו מוך

נגד

משיבים

  1. תייסיר מואסי
  2. רפעאת מוואסי

בית משפט השלום בחדרה

החלטה

1. בפני בקשה לסילוק ההודעה לצד שלישי שהגישו המשיבים כנגד המבקש על הסף, בטענות התיישנות, השתק ושיהוי.

2. עיינתי בבקשה בתגובה ובתשובה, ונחה דעתי לדחות את הבקשה.

3. בכל הקשור לטענת ההתיישנות – אין מקום לקבוע בשלב זה כי ההודעה לצד ג' התיישנה, שכן עסקינן בתביעת השתתפות ושיפוי, שמירוץ ההתיישנות לגביה אינו מתחיל לפני מועד הגשת התובענה העיקרית (ראה בנדון תיק אזרחי (ת"א) 1393/07, שותפות ספנקריט אפשטיין נ' פנטהאוז חברה לבניין והשקעות בע"מ - פורסם במאגר נבו).

4. בכל הקשור לטענת ההשתק, המסתמכת על פסק דינו של כבוד הש' ראובן דן בבימ"ש לתביעות קטנות בחדרה, תיק מס' 528/04 – לטעמי אין עסקינן לא בהשתק פלוגתא ואף לא בהשתק עילה. ההיפך הוא הנכון, במסגרת פסה"ד קבע כבוד הש' דן כי היטל ההשבחה רובץ על שכמו של המבקש (התובע שם), וככל שרובץ חוב היטל השבחה הרי הוא מוטל עליו. הוסיף וציין כבוד הש' דן כי הנתבעים לא הביאו ראיה כי קיים חוב היטל השבחה, לכן הוא דחה טענה זו של הנתבעים. אולם כאמור, הפסיקה העקרונית של השופט היתה שהיטל ההשבחה שחל על העסקה שבין המבקש למשיבים, הנובע מהסכם מכר ביניהם בתאריך 26.9.00, חל על המבקש.
מכאן כי אם ניתן לטעון להשתק פלוגתא הוא לחובת המבקש דווקא, כי ככל שקיים חוב היטל השבחה על המקרקעין שנמכרו במסגרת ההסכם שבין הצדדים, היטל זה חל על המבקש.
5. בכך הקשור לטענת השיהוי – טענה זו דינה להתברר במסגרת הראיות בתיק אך לא כבקשה לסילוק על הסף, במסגרתן גם ייבחנו ידיעתו של המבקש אודות קיומו של חוב היטל השבחה, ומה הנזק שנגרם כתוצאה מהשיהוי.

6. לאור כל אלה אני דוחה הבקשה.

7. הוצאות הבקשה יילקחו בחשבון בסוף ההליך ועפ"י תוצאותיו.

ניתנה היום, כ"ג ניסן תשע"ב, 15 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מיאדסה
נתבע: תייסיר מואסי
שופט :
עורכי דין: