ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עיריית טייבה – עו"ד מינדל נגד טאהר חג יחיא – אין הופעה :

בפני כבוד השופטת הבכירה אביבה טלמור
המאשימה
עיריית טייבה – עו"ד מינדל

נגד

הנאשם
טאהר חג יחיא – אין הופעה
ע"י ב"כ עו"ד מוחמד חאג' יחיא – אין הופעה

בית משפט השלום בנתניה

פרוטוקול

התובע:
הדיון קבוע בתיק זה להקראה להיום בשעה 08:30. השעה עתה 09:14. הנאשם ובא כוחו לא הופיעו. נוכחתי כי ביום 3.4.12 בשעה 12:36 התקבלה הודעת פקס מב"כ הנאשם לפיה הוא מבקש לדחות את מועד הדיון ולטענתו הוא היה אמור לצאת לחו"ל היום אחר הצהרים אולם יציאתו הוקדמה לשעות הבוקר. הבקשה לא הוגשה בהתאם לטופס ההנחיות לענין דחיית מועד כפי שנקבע ע"י כבוד השופטת בייניש ודי בטעם זה כדי לדחות את הבקשה. לא צורפה לבקשה כל אסמכתא להעיד על נכונות האמור בבקשה. מדובר בכתב אישום שהוגש ב- 15.6.06 ועדיין לא קויימה הקראה כשפעם אחר פעם מוגשות ע"י הנאשם ובא כוחו בקשות דחיה, מבקש שיוצא צו הבאה כנגד הנאשם ושהנאשם יחוייב בהוצאות ישיבת היום. מבקש שצו ההבאה יהיה ללא שחרור ולפחות כנגד הפקדה במזומנים בסך של 5000 ₪.


החלטה

צודק ב"כ המאשימה בטענתו לפיה מדובר בכתב אישום שהוגש ב- 15.6.06 מאז ועד היום טרם קוימה הקראה בתיק זה כשפעם אחר פעם מוגשות בקשות על ידי הנאשם ובא כוחו לדחיית מועד הדיון כל פעם מטעם אחר כלשהו.

שוב לא ניתן לקיים את הדיון היום שכן הנאשם ובא כוחו לא התייצבו לדיון שנקבע. ב"כ הנאשם שלח הודעת פקסמיליה ליה הוא היה אמור לצאת לחו"ל היום אחר הצהרים אלא שיציאתו לחו"ל הוקדמה לשעות הבוקר ומשכך לא התייצב וכך גם לא הופיע הנאשם.
על ב"כ הנאשם היה להתארגן לדיון שנקבע להיום מבעוד מועד וכך גם לדאוג להתייצבות הנאשם לדיון שנקבע שעה שידע היטב שמדובר בכתב אישום שהוגש עוד ב- 2.4.06 ואשר הדיונים בו נדחו פעם אחר פעם לבקשותיו של הנאשם הכל כמפורט בהחלטות שניתנו לעניין זה.

בנסיבות אלה, ובהעדר אפשרות לקיים את הדיון היום נדחה הדיון להקראה ליום 19.4.12 שעה 08:30.

מוצא צו הבאה כנגד הנאשם. ניתן לשחררו כנגד הפקדת סך 3000 ₪ במזומנים.

כך גם ישא הנאשם בהוצאות ישיבת היום שבוזבזה לריק בסך של 1500 ₪ שכן ב"כ המאשימה התייצב היום לדיון ולא לקיים את הדיון לגופו של ענין הכל מהטעמים שפורטו בהחלטתי לעיל.

העתק החלטתי ישלח ע"י המזכירות לב"כ הנאשם.

עד אז יפגשו הצדדים ויגיעו להבנה כוללת.

ניתנה והודעה היום י"ב ניסן תשע"ב, 04/04/2012 במעמד הנוכחים.

אביבה טלמור, שופטת בכירה


מעורבים
תובע: עיריית טייבה – עו"ד מינדל
נתבע: טאהר חג יחיא – אין הופעה
שופט :
עורכי דין: