ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד שאמי(עציר) :

29933-02-12

בפני כבוד השופטת ג'ני טנוס
המבקש
ראמי שאמי

נגד

המשיבה
מדינת ישראל

נוכחים:
בא כוח המבקש: עו"ד אסד שאמי
ב"כ המשיבה: עו"ד אנטולי קריינס
המבקש: הובא

בית משפט השלום בעכו

פרוטוקול

הסניגור:
חוזר על האמור בבקשה, אבקש להציג את המפקחים המוצעים.

מר סלאח אלדין רמדאן לאחר שהוזהר כדין עונה לשאלות ב"כ המשיבה:
אני מבין את השפה העברית.
אני מכיר את המבקש, אנחנו שכנים, אני מוכן להחזיק אותו אצלי בבית. יש לי 4 ילדים. אני יודע שהמבקש הואשם בגלל שנתן מכות לאחד. המבקש יבוא אצלי הביתה, אם הוא ייצא מהבית שלי אני אתקשר ישר למשטרה.

עונה לשאלת הסניגור:
יש לי מקום בבית בשביל המבקש. אני יודע שהמשטרה יכולה לבוא ולבדוק את הבית.

מר מוהנד סילאן מיי רמדאן לאחר שהוזהר כדין עונה לשאלות ב"כ המשיבה:
אני מבין את השפה העברית.
אני מכיר את המבקש, מר סלאח אלדין הוא אבי. אני מכיר את המבקש ואנחנו שכנים. אני יודע שאבא שלי אמר שהוא יקח אותו אלינו הביתה, אני יודע שאני צריך לפקח עליו ואני מסכים לזה. במידה והוא יפר את התנאי אודיע ישר למשטרה. אני לא עובד. אני מוכן לחתום על ערבות כספית.

מר ניג'ם חאלד לאחר שהוזהר כדין עונה לשאלות ב"כ המשיבה (ביהמ"ש מתרגם את השאלות לשפה הערבית)
אני מעדיף לדבר בשפה הערבית.
אני מכיר את המבקש אנחנו שכנים, כולנו מכירים אותו בכפר שהוא בן אדם טוב, אני רואה אותו בן אדם שמבין ושומע לדבריי טוב מאוד. יש לי מעמד בכפר, אני שיח'. אני יודע שאם הוא ייצא מהבית אני אודיע למשטרה באופן מיידי. אני לוחץ עליו כמו על הילדים שלי. הוא שומע לדבריי יותר משהוא שומע לדברי אביו. אני מוכן לפקח עליו בבית מר סלאח אלדין.

הסניגור:
בשלב זה, אני מוותר על הבקשה להתיר למבקש לצאת לעבודה.
אני מאמין שהוצגה בפני ביהמ"ש חלופה ראויה, מאחר ומדובר באנשים סמכותיים שיש להם את המוטיבציה להציב גבולות ולאיין כל מסוכנות ובכך לא תיוותר כל עילה להשאיר את המבקש מאחורי סורג ובריח ולהסתפק בשחרורו לחלופה בפיקוחם של המבקשים שהתייצבו בפני ביהמ"ש ומבקש לאשר ולקבל ולהעתר לבקשתי. מדובר במשיב שעצור יותר מחודשיים בגין עבירה בתיק זה. אני ער לתסקיר שהוגש, לגבי חלופות קודמות שהצעתי, התסקיר התייחס לעמדת המבקש ספציפית לתיק זה, שהוא אינו מגלה אחריות למעשים. סבורני, שדברים אלה הם לא המכתיבים את האינדיקציה לשחרור או לא לשחרר אלא מדברים על האשמה בתיק הפלילי.

ב"כ המשיבה:
אני חוזר על האמור בסיפא של תסקיר המעצר בעניין אי לקיחת אחריות המבקש על מעשיו. לכן לאור העובדה שהוא הפר את התנאי במאסר הקודם, ותוך כדי הפרת התנאי הוא ביצע עבירה נוספת והביאו לאישום הנוכחי, אנחנו מביעים את התנגדותינו לבקשה. למרות שמדובר באנשים נורמטיביים וגם לגבי גליון ההרשעות הקודמות של המפקחים. אנו מתנגדים לשחרור המבקש.


החלטה

המבקש נעצר ביום 10.2.12 בשל תקיפת אחר וגרימת חבלה חמורה. אין זו חלופת המעצר הראשונה שמעלה המבקש, אשר נעצר בזמנו יחד עם אחרים אשר נטלו חלק במעשה הנ"ל ושוחררו בתנאים מגבילים. אולם בשל תסקירי מעצר אשר הוגשו ביחס להצעות הקודמות, אשר כללו המלצה שלילית לשחרור המבקש, לא נעתרתי לבקשות השחרור והוריתי על מעצרו של המבקש עד לתום ההליכים נגדו.

כעת הוגשה בקשה לעיון חוזר בהחלטת המעצר אשר ניתנה ביום 11.3.12, לאפשר שחרור המבקש למעצר בית וכן לאפשר לו לצאת לעבוד. לגבי הסיפא של הבקשה, הודיע הסניגור בפתח דבריו, כי הוא מוותר על הבקשה לאפשר למבקש לצאת לעבודה. לכן, הדיון נסב על הבקשה לשחרר את המבקש למעצר בית מלא.

לאחר שהתרשמתי מהמפקחים המוצעים כמפקחים ראויים, ובשים לב לתקופה שבה המבקש נתון במעצר, ולגביה יש להניח כי המבקש למד בדרך הקשה שאין לעבור על הוראות החוק, נחה דעתי להיעתר לבקשה.

אשר על כן, אני מורה על שחרור המבקש בתנאים המפורטים להלן:
א. המבקש ישהה במעצר בית מלא בביתו של מר סלאח אלדין רמדאן נושא ת.ז. מס': 313814162, מכפר ג'דיידה, בפיקוחו ובפיקוחם של מר סילאן מוהאנד מיי רמדאן, נושא ת.ז. מס': 036882447, ומר חאלד ניג'ם נושא ת.ז. מס': 054791884.
למען הסר ספק די בפיקוח של כל אחד מהנ"ל בכל רגע נתון.

ב. המבקש וכל אחד מהמפקחים הנ"ל יחתמו על כתב ערבות בסך של 15,000 ש"ח להבטחת תנאי השחרור.

ביהמ"ש הודיע למר סלאח אלדין רמדאן, כי המשטרה רשאית לבקר בביתו בכל רגע על מנת לוודא קיום ההחלטה.

החלטה זו תקפה גם לגבי התיק האחר שבו הוגשה בקשה למעצר המבקש עד תום ההליכים נגדו בתיק 29967-02-12.

ניתנה והודעה היום כ"ג ניסן תשע"ב, 15/04/2012 במעמד הנוכחים.

ג'ני טנוס, שופטת

16

18


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: שאמי(עציר)
שופט :
עורכי דין: